Laser vás zbaví brýlí
2 min. čtení

Laser vás zbaví brýlí

Kdo nikdy neměl problémy se zrakem, nepochopí. Brýle a kontaktní čočky jsou řešením jak korigovat nedostatky ve vidění a díky mnoha možnostem jsou slušivým módním doplňkem. I přesto stále více lidí volí cestu oční operace.

Operace očí laserem je pohodlným řešením zejména pro pacienty trpící oční vadou. Zákrok je bezbolestný a velmi rychlý, zpravidla trvá asi deset minut. Samotný účinek laseru při operaci trvá jen několik desítek vteřin v závislosti na konkrétní oční vadě. Lze ho absolvovat pro obě oči současně. Moderní technologie zajistí rychlý a bezpečný průběh a zkrácení doby rekonvalescence na minimum. Po operaci pacient odchází domů a doporučuje se klidový režim po dobu 2 – 5 dní, měsíc se vyhýbat prašnému prostředí a oči si chránit brýlemi s UV filtrem. Lehké nepohodlí po operaci je však jen malou daní za možnost odložit brýle a skvěle vidět i bez nich.

Zda je operace očí laserem vhodná právě pro vás zjistíte na předoperačním vyšetření. Optimální věk je 20 – 45 let pro pacienty s ustálenou a nenarůstající oční vadou. Zákrok je však možné absolvovat v každém věku. Předoperační vyšetření je velmi důkladné a poskytne lékaři veškeré informace, které následně vyhodnotí a určí ten nejlepší postup. Oční laserové centrum Cornea patří mezi první centra laserové refrakční chirurgie oka na Slovensku a samozřejmě přijímá i pacienty z Čech. Nabízí navíc velmi příjemné benefity, třeba příspěvek na dopravu. Rodinné a příjemné prostředí a profesionální lékaři vám pomohou nejen s rozhodováním, ale i nervozitou před plánovaným zákrokem a také veškerými otázkami. Pokud nad operací teprve přemýšlíte a nejste plně rozhodnuti, objednejte se na konzultaci, posouzení možností a získání více informací. Zrakem vnímáme až 80% okolního světa a vnímat ho čistě a jasně bez nutnosti dalších pomůcek je ta nejlepší představa.