Magnet fishing je skvělý outdoorový koníček
3 min. čtení

Magnet fishing je skvělý outdoorový koníček

Hledáte zábavu, která by vás, potažmo vaše děti, přiměla trávit více společného času na čerstvém vzduchu? Vyzkoušejte magnet fishing! Tato populární aktivita však není ničím pro děti, je třeba ji vykonávat pod dohledem dospělých, protože kolikrát se podaří vylovit i nebezpečné věci.

Magnet fishing neboli magnetické rybaření je činnost, při které si místo klasického prutu vezmete pevné lano, na něm dlouhý magnet a lovíte z různých rybníků i řek ztracené kovové předměty. Jde o zajímavý a levný koníček, jemuž se může věnovat opravdu kdokoliv. To očekávání a napětí, co z vody vylovíte, k magnet fishingu přitahuje děti i dospělé.

Pro lovení potřebujete opravdu silné magnety

Základním vybavením pro magnet fishing jsou silné magnety. Typicky jde o neodymové magnety o síle od 135 do 1100 kg, z hlubin totiž můžete vytáhnout skutečně těžké poklady. Magnety samy o sobě nejsou velké, takže si je snadno vezmete s sebou na výlet do přírody. Manipulujte s nimi však opatrně a rozhodně je nedávejte do blízkosti elektronických přístrojů. Poměrně hloupý je také nápad dávat dva takové magnety k sobě, pravděpodobně byste je potom už nerozpojili.

Dále potřebujete dobré pevné lano o vysoké nosnosti. Výborná jsou lana z PES materiálu s nosností až 550 kg. Délka je na vás, ale doporučuje se raději delší, například třicetimetrové lano. Samotné lano stojí pár stovek (30m seženete pod 300 Kč), magnet je o něco dražší záležitostí. Ty nejlevnější koupíte pod pětistovku, dražší (s vyšší sílou) i za tři tisíce korun.

Kde se dá magnetické rybaření provozovat?

Stačí najít v podstatě jakoukoliv vodu – řeku, jezero, rybník, nádrž, studnu apod. Vydejte se někam do přírody, nejlépe na odlehlé místo a začněte lovit. Budete se divit, co všechno se na dně vod nachází. Možná najdete něco, co se bude dát prodat, případně věc, kterou potom darujete do místního muzea. Někteří šťastlivci ovšem narazí i na náboje, bomby, meče či zbraně. Nezapomínejte, že k nebezpečným předmětům, jako jsou zbraně či stará munice, je nutné přivolat PČR. Právě proto by se tomuto koníčku neměly děti věnovat bez dozoru rodičů.