Módní šaty pro každý typ postavy
3 min. čtení

Módní šaty pro každý typ postavy

V sezóně jaro/léto 2021 se objevilo alespoň několik pozoruhodných trendů, včetně trendů týkajících se barev a stylů šatů. Abyste však vypadali co nejlépe, nestojí za to, abyste bezmyšlenkovitě sledovali módu – je rozhodně lepší zvolit pouze takové střihy oblečeni, které ladí s Vaší postavou.

Módní šaty pro ženy s postavou typu přesýpací hodiny

Typ postavy přesýpací hodiny se vyznačují velkým poprsím, širokými boky a výraznou linií kolem pasu, což z něj činí nejproporcionálnější a nejžádanější typ ženské postavy. Ženy, které mají tento typ postavy, mají proto největší svobodu při výběru svého oblečení, protože ve většině střihů vypadají dobře. V roce 2021 může pro ně být zajímavou volbou ekologický trend, představovaný oděvy z přírodních tkanin v barvách zemi. Stojí za to vybrat například lněné košilové šaty v olivové nebo béžové barvě, které krásně zdůrazní pas. Dokonalé jsou také módní šaty s prolamovanými prvky nebo se sexy výřezy, které smyslně odhalují tělo.

Módní šaty pro ženy s postavou typu hruška

V případě postavy typu hruška je cílem zdůraznit štíhlý pas a vyvážení úzkých ramen a malých prsou s relativně širokými boky a mohutnými stehny. K tomuto účelu se nejlépe hodí šaty s přiléhavou horní částí a rozšířenou dolní částí. Skvělou volbou v této sezóně bude nejmódnější korzet v kombinaci s volnou a vzdušnou sukní. Alternativou může být romantický trend, tj. nadýchané rukávy opticky rozšiřující ramena a volánky ve výšce hrudníku.

Módní šaty pro ženy s postavou typu jablko

Dámy s postavou typu jablko by si měly vybrat šaty, které skrývají výrazné břicho a záhyby v pase a současně zdůrazňují tvarované nohy. Velmi dobrou volbou budou volné šaty v Boho stylu, které efektivně odvádějí pozornost od problematických částí těla a zároveň poskytují velkou svobodu. Za pozornost stojí také mikinové šaty, které jsou velkým hitem, zejména u žen, které během lockdown pracují z pohodlí domova.

Módní šaty pro velmi štíhlou postavu

Štíhlá postava je předmětem touhy mnoha žen, ale ty, které ji mají, si často stěžují na nedostatek smyslných křivek. Módní šaty pro velmi štíhlé dámy by se proto měly mírně opticky rozšířit a zdůraznit ženské tvary. Tohoto cíle v ideálním případě sleduje mimo jiné značkové oblečení ve zlatých nebo měděných barvách, nafouknuté rukávy a velké mašle stejně jako etnické a orientální potisky, zejména ty ve velkých velikostech.