Mytí výloh na obchodním centru Černý Most v Praze
5 mins read

Mytí výloh na obchodním centru Černý Most v Praze

Náš malý obchůdek s dámským oblečením patří tady na obchodním centru určitě k těm menším. Máme vlastně jen tři větší skleněné výlohy, dvě směrem do vestibulu, jednu natočenou bokem směrem ke vchodu k nám, k tomu logo ve výšce nad vstupem, které je vsazeno do skleněného obdélníku. I přestože je náš obchůdek malý, potřebujeme mít výlohy čisté a mýt je pravidelně. Samozřejmě jak kvůli zákazníkům, tak i kvůli správě obchodního centra, které nám výlohy občas kontroluje.

Ty nám již od otevření prodejny před dvěma roky myje stejná firma, a to A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí výloh, výškové práce Praha. Dřív před námi na stejném místě bývala jiná prodejna, kterou jejich firma prý umývala taky, a když jsme otevírali, zastavil se za námi jejich pracovník s nabídkou mytí. K tomu dodal, že i předchozí obchod zde jejich firma umývala. Samozřejmě nás zajímala cena za mytí výloh, tu pak řešil s jeho vedoucím po telefonu a protože nám přišla dobrá, kývli jsme. A byla to dobrá volba, protože se nám jejich firma od té doby stará o skleněné výlohy spolehlivě každý měsíc.

Mladý myč, jejich pracovník, nám na sebe nechal i telefon pro lepší domluvu a já osobně jako vedoucí jsem mu volala už několikrát. Domluva je s ním vždy dobrá, pokaždé je to na konkrétní den a datum a zatím se ani jednou nestalo, že by nepřišel. Mytí výloh pak probíhá dost podobným způsobem pokaždé, pán od nás žádnou pomoc nepotřebuje, figuríny vevnitř obchodu mu pak od výlohy sami odděláváme.

Pán si vždy poradí dobře, výlohy jsou umyty skvěle, já osobně si jako vedoucí nemohu stěžovat. Párkrát za rok pak žádáme jeho firmu i o umytí loga, k tomu si už musí dovézt i žebřík, protože logo máme dost vysoko, snad okolo 4 metrů vysoko. I to nám však dokáže jejich firma umýt parádně.

Takže co se týče spokojenosti, my určitě spokojeni jsme. Snad bude naše spolupráce i pokračovat.

Dbáte pořádně na ústní hygienu? Používejte i zubní nit

Bohužel většina z nás na to není odmala navyklých, ale rozhodně bychom to měli ke svým návykům zařadit.  Protože pouze s ní se dostane do prostorů, které jsou pro široký zubní kartáček příliš úzké. Právě zde ale často začínají nejčastější zubní problémy. Pro odstranění zubního plaku na těžko dostupných místech je tak dentální niť nezbytná. Jakou dentální niť si vyberete, je čistě na vás, na výběr máte hned několik druhů. Ale je lepší i připlatit a zaměřit se na ty, které více vydrží a nepřetrhnou se při sebemenším tlaku.

17021001 - bright slippers, on carpet background

Na rozdíl od kartáčku může celá rodina používat jednu zubní niť, neboť si z ní vždy odtrhnete jen kousek, a tak je její použití hygienické i pro více členů rodiny. Nicméně pokud hodláte cestovat, je jasné, že jich budete potřebovat víc. A jak správně si zuby pomocí nitě čistit? Před použitím zubní nitě si pořádně umyjte ruce. Následně oddělte od zbytku kousek zubní nitě, dlouhý asi 40 centimetrů. Oba konce nitě omotejte okolo prostředníčků levé ruky. Napnutý úsek nitě zhruba o délce 3 cm pak vložte do úst do mezery mezi dvěma spodními zuby.

Dentální niť následně posunujte mezi zuby nahoru a dolů, dejte však pozor, aby se niť nepřetrhla. Obtočte ji kolem zubu a posunujte ji proti povrchu zubu a pod linii dásně. Dávejte si přitom pozor, abyste nit nezatlačili do dásně, protože byste se mohli poranit. Jedná se sice ne o příliš zábavnou činnost, ale rozhodně ji jednou oceníte, až budete mít dlouho zdravé zuby.

Některé věci by se neměli přehlížet, pokud chcete zvýšit jejich životnost. To samé platí u čištění koberců. Pokud si jej budete pravidelně nechávat čistit od úklidové firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Praha 10, tak máte jistotu, že vám krásný a v dobrém stavu vydrží několik let a ušetříte na koupi nového.