NEZAPOMÍNEJTE SI HRÁT – TYTO HRY NAKOPNOU VAŠE DNY
5 min. čtení

NEZAPOMÍNEJTE SI HRÁT – TYTO HRY NAKOPNOU VAŠE DNY

Už je to rok, co se naše životy omezily na domácí prostředí. Trávíme ve svých domácnostech mnohem víc času než kdykoliv předtím. I práce a volnočasové aktivity se omezily na naše domácí prostředí. Cítíte, že je toho na vás příliš? V tom případě je možná nejvyšší čas aspoň na chvíli vypnout.

Kdy naposledy jste sáhli po společenské hře? Nejlepší společenské hry jsou zde s námi už celé generace, a přesto nám mají stále co nabídnout. Dnes jsme si pro vás připravili několik nápadů, které můžete využít.

Člověče, nezlob se

Existuje snad známější společenská hra? Tuto hru můžeme klidně zařadit i mezi společenské hry pro děti. Pravidla jsou jednoduchá a nemůžeme popřít, že každá rodina má i vlastní pravidla, která se už tak dlouho zažila, že dnes je považují za úplně běžná. Považujete tuto hru už za obehranou desku a toužíte po něčem novém?

I hra Člověče, nezlob se může být opět zajímavou. Nastavte si například na některá políčka specifická pravidla, která posunou hráče dopředu nebo dozadu. Pro děti můžete tato nová pravidla spojit například s oblíbenými pohádkovými postavičkami, které jsou pro ně stále aktuální. Pravidla jsou jen ve vaší režii – ta základní, ale i ta, která se ve vaší rodině zažila během dlouhých partiček této oblíbené hry. Člověče, nezlob se je hrou, která je stále aktuální a s radostí si ji zahrají malí i velcí. Je klasikou, která nikdy nezestárne a nevyjde z módy.

Dostihy a sázky

Stejně jako předcházející typ hry i Dostihy a sázky patří mezi notoricky známé, které si najdou svoje příznivce. Je pravdou, že tento typ hry je už víc zaměřený na starší děti, protože vyžaduje plánování a skvělou taktiku. Nemůžeme popřít, že v Dostizích a sázkách není nutné i štěstí – bez něho by přece žádná společenská hra nemohla skvěle fungovat. Nápomocná však bude pro vás i správná taktika, která vám umožní plánovat každý pohyb.

Dostihy a sázky jsou oblíbené napříč všemi generacemi. Tak proč nestrávit večer plný pohody přímo u nich? Pokud plánujete hrát se svými dětmi, ale nevíte, jestli by byla tato hra pro ně vhodná, zkuste to. Tímto způsobem můžete svoje děti učit a pomoci jim rozvíjet jejich logické myšlení. Zároveň jsou však Dostihy a sázky skvělou volbou pro večer s přáteli. Chuť riskovat se přece nezahazuje, tak proč ji nevyzkoušet na notoricky známé hře, která prověří taktiku a donutí mozkové záhyby pořádně se rozhýbat? Věříme, že si i u tohoto typu hry užijete perfektní dávku zábavy. Smích a dobrá strategie jsou přece těmi nejlepšími léky na stres nebo chmurné myšlenky, které by nás mohly v této době velmi jednoduše přepadnout.

Hry pro naše nejmenší

Začínají se už vaše děti zajímat o společenské hry? Společenské hry pro děti jsou známé krásnými ilustracemi a oblíbenými postavičkami z Disney příběhů. I tradiční hry můžete díky těmto provedením společenských her poznat v úplně novém světle. Kromě toho budou mít děti mnohem větší chuť se pustit do zkoumání těchto her. Může se velmi jednoduše stát, že vás budou každý druhý večer přesvědčovat, abyste se s nimi pustili do některé z krásných společenských her pro děti.

O to však u společenských her jde – mají nám opět vrátit soudržnost, kterou velmi jednoduše ztrácíme. Užijte si večer plný společenských her se svými nejbližšími. Vybírejte ze široké nabídky různých motivů a provedení. Pokud pro vás známé hry nejsou to pravé ořechové, vyzkoušejte něco nového. Nebo se pokuste objevit jejich kouzlo v rozsáhlých edicích, kde každý člen vaší herní party najde oblíbenou hru.