Noste v práci zdravotní obuv. Vaše klouby a záda vám za to poděkují
2 min. čtení

Noste v práci zdravotní obuv. Vaše klouby a záda vám za to poděkují

Když celý den stojíte na nohou, už se vyplatí přemýšlet, jaké boty si obujete. Nohy patří k nejvíce zatěžovaným částem těla. A tak si, zvlášť když jsou v celodenním zápřahu, zaslouží kvalitní a především zdraví neškodící obutí. Vhodná zdravotní obuv má v porovnání s jinými běžnými botami pozitivní vliv na vaše zdraví.

Nošení zdravotní obuvi má pozitivní dopad na zdraví

Pokud většinu své pracovní doby strávíte ve stoje či v chůzi, jsou boty vaším nejdůležitějším pracovním vybavením. Pokud jejich výběr podceníte, nejen že se v nich nebudete třeba cítit dobře, ale především vám uškodí jejich negativní dopad na vaše tělo. Při dlouhém stání a chození nejvíce trpí klouby (kolena a kotníky) a záda, jejichž bolest je důsledkem nesprávného držení těla.

Jak zdravotnická obuv vypadá?

Zdravotnická obuv tyto problémy eliminuje. Je pohodlná, měkká, a tím šetrná vůči vašim kloubům. Došlap na zdravotní obuvi je i díky pružinovému systému měkký a pozvolný. Tím, že perfektně drží na noze a nelze ji sešlapat, podporuje správné držení těla. V mnoha pracovních prostředích oceníte i speciální vlastnosti zdravotních bot, jako je protiskluznost či antistatické vlastnosti. Mokrá dlažba ani hladký beton už vás tak nezaskočí.

Při výběru takové obuvi dbejte na to, aby zdravotní pantofle byly dostatečné široké a kopírovaly tvar vaší nohy. Díky nastavitelným páskům se jí skvěle přizpůsobí, což oceníte při chůzi, kdy vám boty budou dokonale sedět na noze. Trpět nebude ani vaše klenba.

Zdravotní boty nemusí být pouze čistě bílé

Doby, kdy byla zdravotnická obuv synonymem pro stejně vypadající čistě bílé boty či korkové dřeváky, už jsou dávno pryč. Dnes můžete svoji ordinaci, kuchyni či jakékoliv jiné místo, kde pracujete, oživit různými barvami a pestrými vzory na botách. Kromě praktických vlastností s nimi uděláte i parádu. Ať už sáhnete po jakkoliv vypadající zdravotní obuvi, můžete se spolehnout i na její dlouhou životnost.

Chcete svým nohám dopřát pohodlí a sobě netradiční obutí? Vyzkoušejte zdravotní obuv na pružinách Primavera.