Open space vytvořený v domácím prostředí
5 mins read

Open space vytvořený v domácím prostředí

Máme s manželem velký dům, který jsme zdědili po prarodičích. V horní patře nebylo třeba většího rekonstrukčního úsilí, ovšem dolní patro potřebovalo pořádnou pomoc. Spodní patro bylo původně rozděleno na několik místností, ale takto se nám to nelíbilo. Jelikož jsme nebyli schopni si poradit sami, museli jsme se obrátit na profesionální pomoc. Zkontaktovali jsme paní designérku Pavlínu Lipkovou z firmy ORIGINE INTERIER DESIGN.

Domluvili jsme si schůzku a ona se přijela podívat k nám domů na prostory, se kterými potřebujeme pomoc. Řekli jsme jí naše představy a požadavky a rozvrhli jsme finanční rozpočet. Vše si zaznamenala a vypracovala předběžný návrh. Dostali jsme i 3D vizualizaci a podle ní to vypadalo skvěle. Je to opravdu člověk na svém místě.

Potřebovali jsme do prostoru vnést více světla, takže se probouraly zdi mezi místnostmi a rázem jsme z malých místností měli obrovský prostor. Jenom tím probouráním to dostalo nový a svěží nádech.

02

Samozřejmostí byly vestavné spotřebiče, a protože mám ráda světlé místnosti, tak nám paní Lipková vytvořila tři návrhy s různými světlými tóny a nakonec jsme dospěli k bílé kuchyni a nábytku. Stěny v jídelně jsou vymalovány světlou krémovou barvou a stropy jsou bílé. Jídelní stůl je z masivu v bílé barvě a k němu samozřejmě i židle.

Tento nábytek je z původního domu, jen jsme ho nechali zrenovovat a barevně sladit s kuchyní. Nad jídelním stolem je umístěný velký lustr, aby bylo dobře vidět do talířů. U stěny za jídelní sestavou je nízká podlouhlá skříňka na odkládání různých věcí. Na oknech jsou jednoduché dlouhé záclony bez vzorku, aby nenarušovaly ráz místnosti. Na podlaze je položena dlažba z velkých dlaždic ve smetanové barvě.

Naproti troubě je umístěn tzv. ostrov, ve kterém jsou úložné prostory. Je bílé barvy s mramorovou deskou v přírodní barvě. Ze strany, kde nejsou šuplata, je volný prostor a jsou tam židle, na kterých se dá sedět a eventuelně stolovat. Do ostrova je vsazena indukční deska na vaření a nad ní je na první pohled nepoznatelná digestoř. Zhruba uprostřed celé místnosti je krb, který je oddělený zdí, aby jenom tak nečněl v místnosti. Kousek za ním po pravé straně je sedačka na relaxování.

03

Toto je náš odpočívací koutek s pohovkou a křesly. Jelikož je všude dlažba, do odpočívacího a relaxačního koutku jsme dali koberec. Pohovka, kterou jsme pořídili má odlišnou barvu z toho důvodu, aby nebylo vše světlé, ale vytvořili jsme i kontrast a tím vyzvedli jednotlivé doplňky v místnosti. Navíc je pohovka velmi pohodlná, proto na ní rádi trávíme večery. K pohovce jsme se rozhodli přidat tradiční konferenční stolek v bílé barvě, který ladí s nábytkem v celé místnosti.

Křesla jsou také v bílé barvě celokožená. Naproti pohovky máme i skříňku s úložným prostorem na odkládání různých věcí, taktéž v bílé barvě. Nad konferenčním stolkem máme svěšené světlo v šedé barvě. Na druhé straně od odpočívacího koutku máme další stůl se židlemi v bílé barvě pro děti. Nad ním je visací lustr, aby děti měly při učení a kreslení dostatek světla. Aby si děti měly kam dát tužky, pastelky s papíry a učebnice, je tam i k tomu určená komoda. Přiblížený pohled na komodu v dětském koutku a z něj výhled na náš odpočinkový a relaxační kout.

04

Náš dům získal po zásahu profesionální designérky  Pavlíny Lipkové z firmy Origine, ten správný šmrnc a rozměr. My jsme nadmíru spokojení s výsledkem! Tímto chceme paní designérce mnohokrát poděkovat za její pomoc a určitě její služby rádi doporučíme dál.