Jak si vybrat ideální manželskou postel
3 mins read

Jak si vybrat ideální manželskou postel

V ideálním případě by měla být manželská postel opravdu velká a pohodlná, abyste se na ní mohli jak vy, tak váš protějšek do sytosti rozvalovat. Mezi nejoblíbenější postele patří postel z masivu. Ta splňuje, jak žádanou velikost, tak pohodlí. Bonusem navíc je pak líbivý vzhled.

Proč zrovna postele z masivu

Postele z masivu jsou oblíbené hlavně kvůli materiálu. Dřevo je totiž na dotek velmi jemné a sympatické. Působí tak útulným a velmi příjemným dojmem. Postele z masivu jsou oblíbené již dlouhou dobu a jejich obliba rozhodně jen tak nezmizí. Svým designem se hodí do klasického, ale také moderního a trendy bydlení.

Výhody masivního dřeva

Mezi další výhody masivního dřeva patří také dlouhá životnost a snadná údržba. Dřevo je navíc vhodné pro alergiky, pro děti a také ji ocení milovníci přirozeného a jednoduchého stylu. Ostatními doplňky, úložnými prostory a dalším nábytkem pak můžete masivní postel skvěle doladit a vytvořit si tak opravdu malý ráj ve své vlastní ložnici.

Výhody úložného prostoru

Masivní postele jsou také ideální z toho důvodu, že vám umožňují využít úložný prostor pod postelí. Tento prostor můžete využít k ukládání oblečení, které právě nenosíte, k ukládání hraček, látek nebo třeba ložního prádla či zde můžete uschovat peřiny a polštáře během dne. Stačí si pořídit například pojízdné šuplíky, které jednoduše zasunete pod postel. Zajímavým nápadem jsou i různé krabice, boxy nebo třeba dřevěné přihrádky.

Volba vhodné matrace

Pro kvalitní spánek je samozřejmostí i vhodná matrace. Na masivní postel můžete zvolit matrace o různých velikostech. Nejoblíbenější a nejpoužívanější rozměr je pak 160 x 200 centimetrů nebo také 180 x 200 centimetrů. Ale volit můžete samozřejmě i z jiných rozměrů. Na výběr je pak opět velké množství matrací, ať už z paměťové nebo studené a jiné pěny či různé luxusní pružinové matrace. Při výběru matrace je vhodné vybírat právě tu matraci, která vám dokáže vhodně podepřít a udržet páteř v přirozené pozici. Díky tomu se váš spánek zkvalitní a vy se konečně můžete ráno budit odpočatí a hlavně svěží.