Pánské vesty – hodí se pod sako i k džínům
6 min. čtení

Pánské vesty – hodí se pod sako i k džínům

Jestliže chcete udržet krok s módními trendy, určitě byste neměli minout praktické pánské vesty z pohodlných materiálů, které skvěle drží tvar a vypadají za všech okolností trendy a stylově. Dokáží osvěžit jakýkoliv outfit, schovat některé nedostatky i zahřát v nepřívětivých dnech.

 

Pánské vesty vděčí za svůj vznik králi

Historie módy je velmi spletitá a mnohdy nejasná – jedním z mála jasných bodů v této oblasti jsou právě vesty. Víme totiž přesně, kde a kdy vznikly. Jako první se uchytily ve vysokých šlechtických vrstvách v době Karla II. během období restaurace britské monarchie (17. století). Pro svou praktičnost a pohodlnost se pak střih vest přenesl i do běžných domácností či do armády. Využití v módě je tedy velmi široké. Vestu využijí milovníci sportovní módy i vyznavači rafinované elegance společenských obleků.

 

Trendy přejí barevné klasice

Určující barevné spektrum je letos pro všechny typy vest zcela jednoznačné: dominuje mu bílá, šedá a černá. Trendem jsou totiž barevné a výrazné doplňky, které dovolí vaší osobnosti projevit se v plné síle.

 

Jednoduchost s důrazem na detail

S tím souvisí i oblíbené střídmé střihy, u nichž je více než kdy jindy důležité dbát na kvalitní zpracování a rafinované drobnosti v podobě pečlivě všitých zipů, originálně řešených knoflíků nebo sjednoceného prošívání na okrajích.

 

Trendy pro sportovní vesty na rok 2018

Začneme oblečením určeným pro volnočasové aktivity, v němž můžete vyrazit do terénu nebo ho použít jako mezivrstvu během chladnějších dní. V ulicích takové vesty potkáte celkem běžně, a právě proto je ve svých kolekcích pravidelně představují i světoví módní návrháři.

 

Armádní motivy si zkrátka zamilujete

Inspirace odvážnými muži v uniformách je nejspíš věčná. Šusťákové vesty s prošíváním své kořeny zkrátka nezapřou. A to tím spíš, že letos jsou největším trendem různé odstíny khaki. Těm to skvěle sluší v kombinaci s hnědými nebo šedými kožíšky a nášivkami.

Ano, slyšíte dobře. Původně ženský prvek módy, který do víru módních přehlídek naskočil již téměř před rokem, si nesměle razí cestu i do pánských skříní. V kurzu jsou zejména nejrůznější hesla (nejen) s vojenskou tématikou a zvířecí motivy. Při jejich výběru si dejte vždy pozor na tři důležitá pravidla:

  • Nikdy nevybírejte nášivku příliš výraznou, která na vašem oblečení doslova razí.
  • Jakýkoliv nápis musí být jasně čitelný.
  • Velkoformátové výšivky přes celá záda nejsou v módě, držte se spíše střídmějšího provedení.

Trendy je i motorkářská móda

Další klasikou jsou slušivé vesty z černé kůže nebo alespoň koženky. Motorkářský look jim dodají tmavé brýle a vzorovaný šátek, ale vsadit můžete i na volnočasovou kombinaci s džínami a tričkem. Zapomeňte však na překombinované modely s kožichem nebo řetězy, s těmi si jednoduchá elegance kůže zkrátka nerozumí.

 

Společenské vesty lze kombinovat i s volnočasovým oblečením

Tento typ pánských vest bývá v šatníku neprávem opomíjen. I v případě společenských obleků bývají zasunovány do pozadí jako něco nadbytečného a staromódního (malou exkurzi do historie nejenom společenské pánské módy najdete TADY). Nic však nemůže být dále od pravdy. Klasická pánská vesta si totiž rozumí s oficiálními příležitostmi i neformálními akcemi. Stačí její možnosti uchopit tím správným způsobem.

 

I levný oblek pozvedne až na módní špičku

Sako, kalhoty a dobře vybraná kravata působí dohromady dobře, ale vesta navíc dodá tomuto outfitu ten správný šmrnc a styl. Navíc se díky ní nemusíte ostýchat svou vrchní část obleku odložit, pokud k tomu budete mít jen trochu příležitost. Díky vestě se tak během celé pracovní schůzky či večírku můžete cítit pohodlněji a uvolněněji než při zachování pouze minimalistických pravidel dresscode. A body navíc získáte i v případě, že nedisponujete oblečením přímo na míru nebo z luxusního butiku. Vesta zkrátka dokáže s vaší image zázraky.

 

Zamilujte si kombinaci s neformálními džínami

Překvapivě dobře však pánská společenská vesta vypadá i s padnoucími džínami (co přesně máme na mysli, se dočtete ZDE). Oblékněte si k ní košili a tenkou kravatu, a můžete vyrazit do kavárny, ale i do víru pracovních povinností. Ukážete tak všem, že máte svůj styl a nebojíte se do módy ponořit docela novým způsobem. A o to jde přece především!