Pára, účinný čistič v designovém obalu
4 min. čtení

Pára, účinný čistič v designovém obalu

Když pára, tak jako pomocník při úklidu v domácnosti. Parní čističe dokážou vyčistit řadu věcí, a to vše bez chemie. Jako každá správná máma, potřebujete doma udržovat čisto, ale navíc dbáte o zdraví ostatních členů rodiny. Proto se snažíte i chemii používat s rozumem. Parní čističe dokážou podlahu, dlaždice, kuchyňskou linku, umyvadlo, či vanu zbavit nečistot bez použití chemie jen silou páry.  Toto je zdravý, progresivní způsob, jak udržet dům či byt v čistotě a ve zdraví.

 

Pryč s chemií

Při úklidu kuchyně, koupelny i WC běžně spotřebujeme hned několik druhů chemických čističů, které mají za úkol vyčistit špínu, odstranit bakterie a vodní kámen. Hlavním trendem dnešní doby je dlouhodobě udržitelný životní styl, ale také ohleduplnost k životnímu prostředí. Čištění párou dokáže efektivně zlikvidovat až 99,99% bakterií běžně se vyskytujících v našich domácnostech a to bez použití chemie. Jednoduché použití i multifukční využití přístroje umožňuje čistit nejrůznější plochy a povrchy. Stačí jen zvolit vhodný nástavec na konkrétní typ čištěné plochy, nahřát vodu v nádržce a za pár minut se lze pustit do práce.

 

Jak se o parní čistič starat poradí specialistka Kärcher Jana Bezoušková:

„Parní čistič vyžaduje údržbu, stejně jako třeba rychlovarné konvice. Jednou za 3 měsíce, v závislosti na intenzitě používání a tvrdosti vody, je třeba jej odvápnit. Pokud se v nádržce tvoří vodní kámen, měli byste to poznat i na době ohřívání, která se může z deklarovaného času prodloužit až o několik minut. Postup odvápnění je jednoduchý. Do nádržky s vodou vložte odvápňovací tyčinku či tabletu nebo nalijte odvápňovací roztok a nechte působit 5 až 8 hodin. Poté vodu vylijte a nádržku důkladně propláchněte. Vždy se držte postupu v návodu, který obdržíte spolu s přístrojem při nákupu.“

 

Kärcher SC 2 DELUXE EASYFIX – nový designový parní čistič

Kärcher_SC_2_Deluxe_EasyFix_3990Kc_96 dpiKärcher vylepšil jeden z nejprodávanějších parních čističů, aby co nejvíce vyšel vstříc požadavkům na kompaktní a účinné domácí pomocníky. Inovovaný parní čistič Kärcher SC 2 Deluxe EasyFix se nyní může pochlubit menšími rozměry a nižší váhou o 200g. Doba ohřevu je pouhých 6,5 minut a na jednu plnou nádržku uklidíte cca 75 m2. Na první pohled se od svého předchůdce liší designem. Nové provedení je moderní a elegantní, výrazným prvkem je praktická rukojeť, díky které se přístroj snadno přenáší, ale také funkce LED na rukojeti, která zobrazuje provozní režim, takže snadno poznáte, kdy je s přístrojem možné pracovat a kdy ne. Červené světlo znamená, že se voda ohřívá; zelené, že je parní čistič připraven k použití. Nový design umožňuje estetické ukládání kabelu i příslušenství, které je v základní výbavě. To lze uložit buď do velkého vaku, nebo na dva držáky přímo na stroji. Ve standardní výbavě najdete vše, co potřebujete k úklidu podlah, skleněných ploch, umyvadla, armatury, digestoře, varné desky i obkladových dlaždic.

Doporučená cena:  3 990,-

www.karcher.cz

www.svetcisteni.cz