Pečujte správně o chrup vašeho pejska
2 mins read

Pečujte správně o chrup vašeho pejska

Lidé by měli chodit na návštěvu ke svému zubnímu lékaři minimálně jednou do roka. Již za tak krátkou dobu může na lidských zubech ulpět zubní kámen nebo se vytvořit zcela nový zubní kaz. Tyto skutečnosti se pak podepisují na svěžesti dechu a zdraví zubů. Stejná péče o zuby by neměla minout ani vaše čtyřnohé mazlíčky, kteří se nedokážou postavit před umyvadlo a ústní hygienu si provádět sami. Od toho mají vás, majitele, který se pro daného pejska rozhodl a pořízením neoficiálně přislíbil maximální péči. Otázkou zůstává, jestli by se o chrup psa měl starat veterinář nebo i vy doma. Odpověď je v tomto případě velice jednoduchá, starat se musíte doma a psího zubaře navštívit preventivně jednou za rok.

Zubní kartáčky pro psy

Naučit psa na kartáček je celkem složitá věc a vždy záleží na povaze daného zvířete. Jako majitel musíte být obrnění maximální trpělivostí a psa nikdy nebýt. Tím se ještě více zatvrdí, jelikož bude mít čištění zubů spojené s fyzickými tresty.

Pokud jdete na svého pejska úplně poprvé, nejdříve vám k čištění postačí vlažná voda. Zakupte si speciální kartáček na psí chrup a namočte jej do vlažné vody a tím zuby čistěte. Teprve až budete mít pocit, že se pes na čištění naučil, vyzkoušejte speciálně vyrobenou zubní pastu. Zubní kartáčky na psy vypadají odlišně než ti lidské, vždy kupujte sortiment výhradně pro psy.

 T-OK-ML-800x600

Zubní pasty pro psy

V této kategorii si nesmíte plést využití zubní pasty pro lidi a zubní pasty pro psy. Druhá jmenovaná má zcela odlišné složení, i přes to, že se jedná o pomocníka pro udržení zdravého chrupu stejně tak jako u lidí. Zubní pasta pro psy je navíc obohacena o stylovou příchuť. Určitě by vám nevoněla pasta po játrové příchuti. Stejně tak ani váš pejsek netouží po větrové pastě, která mu navíc může poškodit sliznici žaludečních stěn. Pokud vás tato nabídka k údržbě ústní hygieny vašeho mazlíčka zaujala, navštivte internetový portál Můj mazlík.

n_55179-800x600