Pitbike okouzlí děti i dospělé

0

Není největší, není ani průměrně velká, ale přesně naopak. Pitbike je zmenšená motokrosová motorka, která ale nabízí spoustu zábavy nejen dospělým jezdcům, ale i dětem.

Pro děti i nejezdce

Na rozdíl od klasických motorek jsou pitbike malé a skladné. Původně pochází z upraveného motocyklu Honda Monkey, který mechanici snížili a zbavili plastů, když potřebovali jednoduchý stroj pro pohyb po závodním depu. Dnes jsou to stroje běžně dostupné a stále více oblíbené, můžeme na nich jezdit jen tak pro radost nebo se účastnit mnoha hobby závodů a soutěží. Na pitbike se naučí jezdit každý, i naprostý začátečník. Má sníženou výšku, takže z něj dosáhnou na zem i menší postavy, což samozřejmě dodává více jistoty a umožňuje v terénu zkoušet různé otočky. Pitbike je skvělým seznámením s jednou stopou a také výbornou volbou pro ty, co se klasické motorky a jízdy na ní obávají. Samozřejmě i na malých motorkách je nutné myslet na bezpečnost, chybět by vám neměla helma na motorku a kvalitní rukavice.

V terénu jako doma

Pitbike jsou velmi dobře ovladatelné, při jízdě v terénu zvládnou vše, co jejich krosové předlohy. Tím, že jsou malé a lehké, i v začátečnících budí důvěru. Nevadí ani jízda ve sněhu nebo blátě, pitbike jsou univerzální motorkou pro zlepšování techniky jízdy i všechny triky a otočky, které jste kdy chtěli na motorce vyzkoušet. Vekou výhodou jsou také snadno dostupné a v porovnání s velkou motorkou i levné náhradní díly na pitbike, když se nějaká páčka nebo stupačka ulomí. Údržba pitbike není nijak složitá ani nákladná, více času strávíte zábavou při jízdě než chystáním a opravami.

Nemusíte jen snít o velké motorce, ale můžete se na ni i připravovat. Pitbike vám nabídne mnoho zábavy i zkušeností z jízdy v terénu. Pak už je jen na vás, jestli se na velkou motorku budete cítit nebo zůstanete u těch menších.