Pokožka po zimě – jak ji dostat zpátky do formy?

0

Zima se sice příliš lehce své nadvlády vzdát nechce, to však nic nemění na tom, že už má svoje dny spočítané. Právě teď proto nastává ten správný čas, abyste s přicházejícím jarem dostali vaši pokožku zpátky do formy.

 

Dopřejte jí vzpruhu

Náročná zima totiž dala naší pleti pořádně zabrat. Chybí jí hydratace, objevují se na ní nedokonalosti a do zdravé svěží barvy má také daleko. Čas od času jí proto dopřejte vzpruhu v podobě hydratační masky, která jí dodá vše potřebné. Minimálně jednou týdně nezapomínejte ani na peeling. Ten dá sbohem vysušené a loupající pokožce, odstraní nečistoty, odumřelé buňky i ucpané póry. Pravidelně, alespoň jednou měsíčně, svěřte svou pleť do rukou odborníků a zajděte si do kosmetického salonu, kde se o ni náležitě postarají.

 

Obměňte kosmetickou výbavu

Obměnit bude zapotřebí také vaši kosmetickou výbavu. Odložte hutné krémy a oleje, které jste používali v zimě a sáhněte po lehčích a jemnějších konzistencích. Emulze s větším množstvím vody pleť nezatíží, lehce se vstřebávají a nechají ji odpočinout. Výsledkem bude pružná a zářivá pokožka, která bude doslova „napumpovaná“ vodou. Vsaďte na výživná séra, ideálně s obsahem kyseliny hyaluronové, která doplní nezbytnou hydrataci a pomůže pleti s její obnovou. Nezapomínejte ani na UV ochranu, na jaře totiž mnohdy podceňujeme sílu slunečních paprsků. Dermatologové přitom bijí na poplach a upozorňují, že jarní slunce dovede být dokonce intenzivnější než to letní.

 

Hýčkejte pokožku celého těla

Pod každodenním drobnohledem by však neměla být jenom pleť obličeje. Nepříznivým vlivům jsou vystaveny také naše ruce. I ony si proto zaslouží náležitou péči, rozmazlování a hýčkání. Perfektní manikúra patří mezi vaši nepřehlédnutelnou vizitku, krásné zdravé, pěstěné nehty dotáhnou váš vzhled k naprosté dokonalosti. Nešvary zimního počasí se však nepodepisují jen na těchto viditelných partiích. Nezanedbávejte ani na péči o nohy, chodidla nám za chvíli začnou vykukovat z letních sandálků a rozpraskané a neudržované paty, zarostlé nehty či kuří oka nepůjdou skrývat. Abyste se za své nohy nemuseli stydět a mohli jste je hrdě vystavovat, zajděte si na pedikúru. A pak už můžete směle vykročit vstříc krásným teplým dnům!