Pokožka po zimě – jak ji dostat zpátky do formy?
3 min. čtení

Pokožka po zimě – jak ji dostat zpátky do formy?

Zima se sice příliš lehce své nadvlády vzdát nechce, to však nic nemění na tom, že už má svoje dny spočítané. Právě teď proto nastává ten správný čas, abyste s přicházejícím jarem dostali vaši pokožku zpátky do formy.

 

Dopřejte jí vzpruhu

Náročná zima totiž dala naší pleti pořádně zabrat. Chybí jí hydratace, objevují se na ní nedokonalosti a do zdravé svěží barvy má také daleko. Čas od času jí proto dopřejte vzpruhu v podobě hydratační masky, která jí dodá vše potřebné. Minimálně jednou týdně nezapomínejte ani na peeling. Ten dá sbohem vysušené a loupající pokožce, odstraní nečistoty, odumřelé buňky i ucpané póry. Pravidelně, alespoň jednou měsíčně, svěřte svou pleť do rukou odborníků a zajděte si do kosmetického salonu, kde se o ni náležitě postarají.

 

Obměňte kosmetickou výbavu

Obměnit bude zapotřebí také vaši kosmetickou výbavu. Odložte hutné krémy a oleje, které jste používali v zimě a sáhněte po lehčích a jemnějších konzistencích. Emulze s větším množstvím vody pleť nezatíží, lehce se vstřebávají a nechají ji odpočinout. Výsledkem bude pružná a zářivá pokožka, která bude doslova „napumpovaná“ vodou. Vsaďte na výživná séra, ideálně s obsahem kyseliny hyaluronové, která doplní nezbytnou hydrataci a pomůže pleti s její obnovou. Nezapomínejte ani na UV ochranu, na jaře totiž mnohdy podceňujeme sílu slunečních paprsků. Dermatologové přitom bijí na poplach a upozorňují, že jarní slunce dovede být dokonce intenzivnější než to letní.

 

Hýčkejte pokožku celého těla

Pod každodenním drobnohledem by však neměla být jenom pleť obličeje. Nepříznivým vlivům jsou vystaveny také naše ruce. I ony si proto zaslouží náležitou péči, rozmazlování a hýčkání. Perfektní manikúra patří mezi vaši nepřehlédnutelnou vizitku, krásné zdravé, pěstěné nehty dotáhnou váš vzhled k naprosté dokonalosti. Nešvary zimního počasí se však nepodepisují jen na těchto viditelných partiích. Nezanedbávejte ani na péči o nohy, chodidla nám za chvíli začnou vykukovat z letních sandálků a rozpraskané a neudržované paty, zarostlé nehty či kuří oka nepůjdou skrývat. Abyste se za své nohy nemuseli stydět a mohli jste je hrdě vystavovat, zajděte si na pedikúru. A pak už můžete směle vykročit vstříc krásným teplým dnům!