Horní Žižkov čekají velké změny – Na Vackově vzniknou nové moderní byty

Lokalita horního Žižkova byla dlouhou dobu periferní oblastí, která byla tak trochu zapomenutá. V posledních letech se však začala proměňovat a získávat zcela novou tvář. Tam, kde dříve byly jen staré budovy a nevyužité pozemky, začíná vyrůstat nová moderní čtvrť, která má rozhodně co nabídnout. Modernizaci této lokace nabídne i projekt Na Vackově v podobě obchodní a rezidenční čtvrti, která propojí možnost klidného bydlení s plně vybaveným okolím.

 

Ideální místo k rodinnému bydlení

Lokalita Na Vackově, která leží v blízkosti parku Židovské pece, bude brzy velice žádaným místem k bydlení. Projekt výstavby bytů Na Vackově počítá se zhotovením komplexu budov kombinujících byty, nebytové prostory i ateliéry.

Celkově by zde mělo vzniknout 342 moderních slunných bytů, které budou obklopeny zelení i veškerou občanskou vybaveností. Bude se tak jednat o ideální rodinné bydlení v Praze na Žižkově s tím, že necelá polovina bytů by měla být hotova do konce roku 2020 a prvním majitelům předána v první polovině roku 2021.

Členité budovy budou mít maximálně 12 pater a zároveň budou nabízet prostory k relaxaci a odpočinku. Projekt Byty na Vackově počítá jak s prostornými balkóny a lodžiemi v bytech, tak s veřejně dostupnými zákoutími mezi jednotlivými budovami.

 

V okolí jsou restaurace, obchody i kino

Autoři projektu vsadili na vzdušnost a dostatek světla v bytech, zároveň chtějí, aby byly veškeré prostory maximálně využity. Toho bude docíleno již zmíněnými balkóny a lodžiemi nebo předzahrádkami i střešními terasami.

Co se týče okolí, Žižkov má rozhodně co nabídnout. Kromě mnoha poklidných restaurací a hospůdek je poblíž i kino Aero a také dostatek obchodů. Pro ty, kdo by hledali klid v přírodě, je zde park Židovská pec, v docházkové vzdálenosti je také park Parukářka.

Byty na Praze 3 jsou rovněž poblíž Národního památníku na Vítkově nebo blízko ikonické Žižkovské věže s restaurací a panoramatickým výhledem. O horním Žižkově a projektu Na Vackově tak rozhodně ještě uslyšíme.