Poradíme, které šaty si vybrat pro vhodnou příležitost
2 min. čtení

Poradíme, které šaty si vybrat pro vhodnou příležitost

Čeká vás společenská událost, firemní oslava, maturitní ples nebo třeba narozeninová párty? Váháte, jaké šaty si pro tuto příležitost vybrat? Nahlédněte do našeho šikovného manuálu a objevte ty nejkrásnější šaty, které sednou právě vám.

Hned na začátku si musíme položit základní otázku, která zní: dlouhé nebo krátké? Vybírat je třeba podle příležitosti. Zatímco šaty na svatbu nebo šaty na ples by měly mít spíše velkorysejší délku, na večírek nebo pracovní párty můžete dorazit klidně v koktejlkách. Mnohem více vám v tomto ohledu prozradí typ vaší postavy a barva vlasů a pleti.

festamo 14

Retro šaty umí pracovat s tvarem ženské postavy

Je téměř nemožné najít střih šatů, který by vyhovoval všem ženám bez rozdílu. Přesto se některá  historická období dokázala s tímto problémem popasovat opravdu úspěšně. Dobrým příkladem jsou retro šaty z 50.let z e-shopu BlankaStraka.cz.

Rafinované střihy umí skvěle pracovat s přirozenými tvary ženské postavy – zvýrazní to, co je třeba, ale leccos dokáží před zvídavými zraky okolí i ukrýt. Vhodný model tu najdou dámy s výraznými boky, bujným poprsím i tvarově nevýraznou postavou.

Jako šaty na večírek se nejlépe uplatní modely s bohatou sukní doplněné barevně sladěnou nebo kontrastní spodničkou, které využijete i při mnoha dalších společenských příležitostech. Vybírat můžete z jemných a neutrálních barev vhodných pro blondýnky, i z pestrých a výrazných vzorů, jako stvořených pro zrzky a brunetky.

Retro kabelka Banned Blanka Straka 1

Nechybí ani modely ve stylu „little black dress,“ jež ve vašem společenském životě najdou univerzální využití a obléknout se dají třeba i do práce. Je jen na vás, jestli se je rozhodnete doplnit výraznými šperky, nebo upřednostníte elegantní vyznění jejich precizního střihu. Ale pamatujte si, že méně někdy znamená více. Retro šaty přitahují pohledy okolí přirozeně a často jim dalšího lesku není třeba. Pokud chcete všechny skutečně ohromit, doplňte svůj outfit třeba retro kabelkou nebo páskem, které dodají celému modelu ten správný retro šmrnc.