Porovnání ashwagandhy a ženšenu: Který adaptogen je pro vás ten pravý?
2 min. čtení

Porovnání ashwagandhy a ženšenu: Který adaptogen je pro vás ten pravý?

Adaptogen je pojem, který je známý především z alternativní medicíny. Tímto pojmem je označován rostlinný produkt, který se podílí například na zvyšování odolnosti organizmu anebo může napomáhat ke snazšímu zvládání stresových situací. Mezi adaptogeny patří například Rozchodnice růžová, Kozinec, bobule Goji, Kurkuma, Bazalka, Reishi, avšak na prvních dvou příčkách se k nejlepším adaptogenům řadí Ashwagandha a Ženšen. O benefitech vám rádi řekneme v následujících řádcích.

Všelék na podporu imunitního systému, ochranu proti vyčerpání a dlouhověkost

Lidský organizmus se v průběhu života potřebuje čas od času vypořádat s nelehkými situacemi, se kterými úzce souvisí zátěž fyzická i psychická. I přesto, že tělo se s těmito problémy musí ve výsledku vyspořádat samo, můžeme mu pomoci mnoha způsoby. Jedním z nich je užívání Ženšenu pravého, který je často označován jako všelék anebo životabudič.

Ženšen pravý je známý pro mnohostranné působení na lidský organizmus. Pomocí obsažených látek napomáhá například v podpoře imunitního systému, správné funkce kardiovaskulárního systému, příznivého působení na centrální nervovou soustavu, zvyšuje mozkovou činnost a v neposlední řadě napomáhá také v tlumení chronických zánětů.

Pro vyrovnání se se stresem

Druhým adaptogenem je Ashwagandha, která se od dávných dob používá v ajurvédské medicíně. Jejím užíváním dokážete tělu navodit klid a pohodu, a tak je perfektní v obdobích, která jsou stresově vysoce náročná. Napomáhá zklidňovat při depresích a úzkostech, snižuje hladinu kortizolu v těle a tím napomáhá lépe odbourávat stres, snižuje krevní tlak, napomáhá k lepšímu usínání a kvalitnímu spánku a dodává organizmu tolik potřebnou energii.

Pravidelným užíváním této „královny rostlin“ v podobě přírodního doplňku stravy, dostupného na Herbs Energy se budete podílet na zlepšení kvality vašeho života z dlouhodobého hlediska.