Potřebujete zabavit děti? Pořiďte jim koloběžku!
4 mins read

Potřebujete zabavit děti? Pořiďte jim koloběžku!

Jarní paprsky lákají k výletům a pobytu venku. Pokud přemýšlíte nad tím, jak zabavit děti na odpoledne i během víkendů, pak pro vás máme jeden tip. Pořiďte jim koloběžku! Koloběžku si můžete pořídit i vy a na výlety vyrážet společně.

Vybrat pro děti koloběžku není tak komplikované, jak by se mohlo na první pohled zdát. Musíte si dát jen pozor na to, abyste vybrali správnou velikost a typ koloběžky. Pak už jen stačí děti naučit základy jízdy na koloběžce a můžete vyrazit na trať.

Jakou koloběžku vybrat?

Základem je správná velikost a také účel, pro který koloběžku pořizujete. Správnou velikost určíte podle výšky dítěte a také podle toho, jakou má sílu. Na koloběžce mohou jezdit děti od 4 let, oproti dětskému kolu mají tu výhodu, že jsou obratnější a lehčí.

Nejmenší a nejlehčí jsou skládací koloběžky z hliníku, které mají polyuretanová kolečka. Takové koloběžky se snadno přenášejí a převážejí, pro jejich malá kolečka je ale třeba hledat vhodný terén. Pokud tedy chcete koloběžku pro dítě, které s ní bude jezdit do školy nebo s kamarády po městě, bude taková koloběžka ideální.

Pokud máte děti starší a chystáte se s nimi vyrážet spíše do terénu a na lesní cesty, volte trochu jiné modely. Větší a robustnější koloběžky s nafukovacími pneumatikami nabídnou lepší jízdní vlastnosti pro jakýkoli terén.

Kromě toho, že vyberete kvalitní dětskou koloběžku, je potřeba ji také udržovat ve formě. Jedině správně seřízená koloběžka totiž pojede správně.

Na co byste si při výběru měli dát pozor?

Při výběru koloběžky věnujte pozornost některým důležitým parametrům, jako jsou brzdy, dobře nahuštěné pneumatiky a správná výška stupátka nad zemí. Problémy s podhuštěnými pneumatikami a příliš vysoko umístěným stupátkem děti od této skvělé zábavy rychle odradí.

Při výběru si ověřte i šířku řídítek a možnost jejich výškového nastavení. Pokud jsou nastavitelná, koloběžka poroste spolu s dítětem a kvalitní stroj mu bude věrným a spolehlivým parťákem po mnoho let.

Co by tedy měla koloběžka správně mít?

  • Kvalitní provedení, aby vydržela řádění vašeho malého nezbedy.
  • Nízkou váhu, která umožní dětem snadnou manipulaci.
  • Bezpečné brzdy jsou důležité kvůli tomu, aby dítě dokázalo koloběžku lehko ovládat. Díky tomu se také lépe naučí s nimi pracovat a na kole už jim nebudou dělat obtíže.
  • Dobře nahuštěné pneumatiky pomohou s jízdou v terénu. Pokud budou podhuštěné, nebude jízda pohodlná a přehuštěné by zase mohly v terénu odskakovat.
  • Správnou výšku stupátka určitě zkontrolujte, jinak by nebyla jízda pro dítě pohodlná.

Se staršími dětmi však už koloběžku vybírejte společně. Jistě už budou mít své priority a budou mít názor na to, jak by měla vypadat a co by měla umět. Sami se rozmyslí, kde chtějí jezdit a jestli je zajímá spíše projíždění nebo triky na rampě či pumptrecku.

Kromě koloběžky je potřeba starším i mladším dětem pořídit chrániče a helmu. Jedině tak budete mít jistotu, že si neublíží při případném pádu.