Pozvěte si „Čištění koberců Ostrava“ a rozlučte se se skvrnami na koberci
5 min. čtení

Pozvěte si „Čištění koberců Ostrava“ a rozlučte se se skvrnami na koberci

Jak to tak bývá, nejvíce se nedaří zrovna ve chvíli, kdy se vám to hodí nejméně. Čekala mě v práci důležitá porada, na kterou jsem samozřejmě zaspal. A jak jsem tak doma spěchal, abych poradu stihl alespoň z části, převrhnul jsem na koberec misku, ve které jsem měl nachystaný oběd do práce.  Aby toho nebylo málo, byly to špagety s rajčatovou omáčkou, takže skvrna, která na koberci zůstala, byla nepřehlédnutelná.

Mimochodem, poradu jsem samozřejmě nestihl. Místo toho jsem se alespoň poptal kolegů, jestli někdo z nich nemá zkušenost s dobrou firmou, která se zabývá čištěním koberců. Nikdo moc nevěděl, až moje sekretářka mi poradila, abych si zjistil, s jakou úklidovou firmou spolupracuje naše společnost. Koberce v našich kancelářích vypadají opravdu dobře a to byla nejlepší reklama, jaká může být.

Zjistil jsem si, že spolupracujeme s firmou A SERVIS LIPKA, čištění koberců a sedaček Ostrava. Vzal jsem si na ni kontakt a zavolal na centrálu. Domluvil jsem se s jejími pracovníky na všem potřebném, včetně dne čištění a ceny. Doufal jsem, že přijedou opravdu podle domluvy, neměl jsem čas na ně zbytečně čekat. Naštěstí byli dochvilní a ani svou práci zbytečně neprotahovali. To ale vůbec neznamenalo, že by čištění nějak odbývali. Právě naopak, pracovali velice pečlivě.

Kotoučový stroj, který k čištění používají, vkartáčoval čisticí chemii hluboko a důkladně do vláken koberce. Zeptal jsem se, jestli kartáče nemůžou můj koberec poškodit, ale pracovníci mě ujistili, že štětinky kartáčů jsou dostatečně měkké a hned mi je i ukázali. Nemusel jsem mít obavy, sám jsem se ujistil, že je to tak, jak říkají. Špínu tedy úspěšně vykartáčovali a odsáli vysavačem. Skvrna úplně zmizela a koberec teď vypadá líp, než kdy předtím, čištění mu opravdu prospělo. Pracovníci A SERVISU odvedli skvělou práci.

Silně znečištěná okna nejsou pro opravdové odborníky problém

Před nedávnem jsem sebral odvahu a otevřel si restauraci nedaleko centra města. Je v přízemí nově postavené budovy u velice frekventované a prašné ulice. Takže si asi každý umí představit, jak mohla vypadat okna – sice nová, ale už pořádně zaprášená, navíc stavebníci nebyli moc důslední a zbytky omítky na rámech a sklech byly jejich vizitkou.

47249515 - paris restaurant with champagne sign in the window with place settings and wine glasses

Chtěl jsem restauraci otevřít v takovém stavu, aby se jí nedalo nic vytknout a zákazníky neodrazovaly ani ty nejmenší vizuální nedostatky. Přece jenom, jeden ze způsobů nalákání nových zákazníků je i ten, že je zaujme pohled na restauraci zvenku. A se špinavými okny by to asi nebylo to pravé. Hledal jsem úklidovou firmu, která by byla důkladná a práce jejích pracovníků by stála opravdu za to. Moje známá, která pracuje jako vedoucí hotelu, mi doporučila společnost A SERVIS LIPKA, čištění fasád, mytí oken Ostrava. Říkala, že s ní mají jen dobré zkušenosti.

Hned při navázání prvního kontaktu na mě pracovníci udělali velice dobrý dojem. Kultivované vystupování, ochota vyjít ve všem vstříc, příjemná domluva. Na zaměstnancích A SERVISU, kteří ke mně přijeli, bylo vidět, že se ve své práci vyznají. Důkladně očistili rámy i parapety, zbavili je zaschlé omítky a pustili se do mytí skel. Využívají na mytí oken takový svůj trik – leštění na sucho, vypadalo to hodně pracně, ale zvládli to překvapivě rychle a výsledek byl ohromující. Teď už jsem se za svá okna opravdu stydět nemusel. Dokonce jsem měl dojem, že okna vydržela čistá déle, než jsem byl zvyklý. Byl jsem z práce této firmy tak nadšený, že jsem se s nimi dohodl na dlouhodobé spolupráci. Teď mám o okna postaráno a můžu se už jen starat o spokojenost zákazníků.