Jak zabavit děti v autě
4 min. čtení

Jak zabavit děti v autě

Je dokázáno, že malé děti se na jednu činnost dokáží koncentrovat pouze pár desítek minut. Je tedy těžké je zaujmout něčím, u čeho by vydržely a co by je zabavilo při dlouhé chvíli, která může nastat i při cestě autem.

Určitě to znáte i vy. Rádi byste se koncentrovali na řízení, ale moc vám to nejde, jelikož se vám vzadu na sedačkách děti překřikují a tahají se o hračky. Jak tedy malé nezbedy na delších cestách autem zabavit, aby byl průběh jízdy co nejklidnější?

 

  1. Určitě nepodceňte program pro vaše děti v autě a na cestu se nachystejte dopředu. Sbalte všechny potřebné věci, hračky i knížky, v autě poznáte, jak moc se vám vaše příprava vyplatila.
  2. Léty prověřenou klasikou je hra do auta s názvem slovní fotbal. Tu zvládnou straší děti s přehledem a možná se budete divit, jak vám to natřou.
  3. Pořiďte si závěsný kapsář na zadní stranu předního sedadla. Do něj můžete dětem uložit jejich oblíbené hračky nebo upevnit jejich lahev na pití, kterou si mohou vzít kdykoli mají žízeň.
  4. Dodržujte přestávky na wc a protáhnutí. Děti se možná v autě ošívají z důvodu nepohodlí nebo nutnosti si odskočit. Proto minimálně každé 2 hodiny udělejte přestávku.
  5. Pokud vás dětská hudba příliš nebere, kupte vašemu dítku jeho vlastní MP3 přehrávač nebo mu kupte sluchátka k jeho stávajícímu telefonu (pokud už má) a nechte jej poslouchat jeho oblíbené písničky.
  6. Před dlouhou cestou zkuste děti co nejvíce unavit. V pohodlné cestovní sedačce pak budou hezky spát.
  7. Malé děti určitě ocení stínítko na okno, na které si mohou připevnit své hračky, které je zabaví alespoň na nějakou chvíli.
  8. V dnešní době už má poměrně hodně autorádií USB vstup. Na flesh disk tedy nahrajte dětem oblíbené písničky nebo pohádky, které jim v autě můžete pustit.
  9. Mezi oblíbené hry do auta se řadí hra Hádej kdo jsem. Vy nebo vaše dítě hádá, která postava jste pouze za použití otázek s odpovědí ano/ne.
  10. Pokud mají vaše děti rády pohádky, pořiďte jim přenosný DVD přehrávač, na kterém jim můžete stále dokola pouštět jejich oblíbené filmy a pohádky.

 vystrizek

Posledním tipem je DVD přehrávač, který u mnoha rodičů slaví velký úspěch. Pokud si přejete vybrat kvalitní přehrávač zvolte například DVD přehrávač Orava PD 308, který má 9 palcový širokoúhlý LCD monitor, který navíc můžete v případě potřeby otočit o 270 stupňů. DVD přenosný přehrávač podporuje formáty DVD / DVD + -R / + – RW / MP3 / VCD / CD / CD-R / -RW / DivX / JPEG, paměťové karty SD i MMC nebo USB rozhraní. Služba Anti-shoc bude u dětí velmi praktická stejně jako výstup pro sluchátka, díky kterým si bude moci dítě poslouchat filmy nebo hudbu osamotě. Přenosný DVD přehrávač PD 308 je zkrátka skvělým kamarádem na cesty! Pokud jste si jej oblíbili, můžete jej mít na stránkách www.orava.cz za 3 190 Kč.