Odšťavňujte dýni! Vitamínová bomba pro vaši imunitu
3 mins read

Odšťavňujte dýni! Vitamínová bomba pro vaši imunitu

Dýně je opravdu všestranná zelenina. Dýňová sezóna právě vrcholí a pokud se i vám urodily na zahrádce tito obři, můžete je využít ke spoustě věcem.

 

Zdraví, krása i dekorace

Dýně je oblíbeným podzimním motivem. Dají se z nich vyrábět různé dekorace, lampy pro svíčku, nebo se vyřezávají jako ozdoba na Halloween. Ovšem její blahodárné účinky na lidský organismus jsou mnohem zajímavější. I když je dýně tvořena hlavně vodou, ten zbytek vytváří unikátní koktejl plný vitamínů, minerálů a antioxidantů, které vám pomohou nakopnout imunitu hlavně v podzimních měsících.

 

Oranžový zázrak

Dýně má nízký podíl sacharidů, tudíž je ideální potravinou, pokud si zrovna hlídáte váhu. Určitě ji zařaďte do svého jídelníčku, budete překvapeni, jak vás zasytí a přitom je šetrná k vaší štíhlé linii. Také obsahuje vysoký podíl vlákniny, která vám zajistí správné fungování trávícího traktu, což je velmi důležité. Tam je totiž uloženo velké procento imunitního systému. Dýně tedy posiluje přirozenou obranyschopnost, což je právě na podzim a v zimních měsících potřeba.

Mimo jiné nám dýně může nabídnout draslík, selen, železo, zinek, kyselinu nukleoovou nebo vitamín A. Tyto látky mají blahodárný vliv na nervový systém, krevní oběh či srdce. Také nám pomohou regenerovat buňky.

Výjimečné schopnosti má i v oblasti vzhledu. Konzumací dýně podpoříme vypínání vrásek, kvalitu zubů a nehtů. Dokonce pomáhá i v léčbě některých kožních onemocnění.

 

Dýně na sto způsobů

Má tu výhodu, že ji můžeme konzumovat různými způsoby. Pokud se rozhodneme vařit, výborná je dýňová polévka, dýňový chleba, nebo lívance. Z dýně se dá udělat i máslo, koláč či noky.

Pokud ale nechcete ztrácet čas vařením, můžete dýni odšťavnit a udělat si z ní výborný dýňový džus nebo teplý dýňový koktejl pro chladné dny.

 vystrizek

Správný spotřebič

K tomu, abychom si mohli odšťavněné dobroty vyrobit, potřebujeme kvalitní odšťavňovač. Jedním z nich je i Orava OS 150 A, který má jedinečný způsob odšťavňování. Díky tomu, že je nízkootáčkový, dokáže z ovoce získat několikanásobně více šťávy než obyčejné odšťavňovače. V balení nejdete dvě litrové nádoby, jednu na šťávu a druhou na dřeň, také dvoufázové sítko. Je také neobyčejně tichý a jednoduchý na obsluhu i údržbu. Motor má reverzní chod, který brání ucpání, proto můžete odšťavňovat velké dávky ovoce bez nutnosti čištění.

 

Pokud vás odšťavňovač Orava OS 150 A zaujal, můžete ho zakoupit na www.orava.cz .