Přemýšlíte, co dětem na Vánoce? PlayStation 5, nebo Xbox Series X
2 min. čtení

Přemýšlíte, co dětem na Vánoce? PlayStation 5, nebo Xbox Series X

Vánoce se pomalu blíží. Pokud nenecháváte nakupování vánočních dárků na poslední chvíli, potom je nejvyšší čas přemýšlet nad tím, co pořídit svým dětem. Starší ratolesti jednoznačně ocení herní konzoli. Microsoft a Sony připravují novinky v podobě Xbox Series X a PlayStation 5. Jaké jsou mezi těmito dvěma modely rozdíly?

Xbox Series X se dostane do prodeje v první polovině listopadu, zatímco PlayStation 5 se očekává až v únoru následujícího roku.

Nová generace je hlavně o výkonu

Připravované novinky přinesou neskutečný výkon a vysokou rychlost. Co se týče parametrů, obě konzole jsou na tom podobně. Microsoft a Sony se snažily odlišit své přístroje po designové stránce. Microsoft vsadil na jednoduchost, Sony zase na eleganci.

Nové generace Xbox Series X a PlayStation 5 poskytnou ambicióznější a graficky působivější herní zážitky. Prozatím není možné říct, jestli je výkonnější konzole od Microsoftu, nebo od Sony, protože svými specifikacemi jsou si obě varianty podobné, ovšem papírově má zatím „navrch“ Xbox Series X. Cena herních konzolí bude také podobná.

Obě konzole mají rychlý SSD disk, který zajišťuje bleskové načítání i objemných herních světů.

Herní konzole v několika variantách

Microsoft odhalil dva modely z nové generace konzolí, a to Xbox Series X a dostupnější Xbox Series S. Předobjednávky jsou už spuštěny, a tak si můžete jeden z těchto produktů pro své ratolesti objednat. Na Xbox Series X si bez problémů zahrajete i nové hry jako Dirt 5.

Sony také nezahálel a má v nabídce dvě provedení, a to PlayStation 5 s optickou mechanikou a PlayStation 5 Digital Edition bez mechaniky. Čekají na vás exkluzivní tituly, mezi nimiž nechybí ani nový Spider Man a Horizon. PlayStation 5 se však dostane do prodeje na českém trhu až během února příštího roku. Jestliže vaše děti preferují PlayStation, tak si na opožděný vánoční dárek počkají.