Přípravy na školní docházku

0

Letní prázdniny nezadržitelně spějí ke svému konci, a tak nastává ten správný čas vyrazit do obchodů nakoupit školní potřeby. Nejnáročnější jak časově, tak finančně bývá tradičně pořízení výbavy pro prvňáčky, kterým je potřeba obstarat téměř vše.

Taška a pouzdro

VýstřižekStěžejní bývá výběr školní tašky či batohu, bez té by to totiž nešlo. Na výběr jsou brašny v nejrůznějších provedeních a motivech, s nimiž bude radost chodit do školy a uschová do nich veškeré školní potřeby či nějaké hračky. U prvňáčka volte pevnou konstrukci, která nemění tvar – usnadníte mu tak orientaci v ní. Taška by měla mít spoustu volného místa a být velká, ale zároveň lehká, aby se při jejím nošení malý školák příliš nenadřel. Chybět v nich nesmí školní penál s dostatečným vnitřním prostorem, který přehledně a prakticky uschová všechny tužky, pastelky, fixy, ale i pravítko, kružítko, ořezávátko či gumu…zkrátka vše potřebné. Pořídit můžete jednopatrový, dvoupatrový nebo třípatrový model, a to buď v plné výbavě, nebo ho naplnit psacími potřebami podle svého. K mání jsou v oblíbených dětských motivech, které potěší každého školou povinného žáčka.

 

Přezůvky s sebou

Na přezůvkách se rozhodně nevyplatí šetřit. Děti v nich totiž tráví celé vyučování, nejen dopoledne, ale v případě návštěvy družiny nebo kroužků také část odpoledne, musí tedy být obzvlášť pohodlné. Pořídit nezapomeňte také pytel na přezůvky, ať je má uschované pěkně pohromadě a nemusí každý den trávit čas jejich hledáním.

pouzdro-na-barvicky-topgal-top-125-g-red

Čas na svačinu

Aby děti nestrádaly ani žízní ani hlady, nezapomeňte jim do tašky přibalit láhev s pitím a pořádnou svačinu. Nedostatečná hydratace má totiž vliv na fungování mozku, bolí je hlava, jsou unavené, mrzuté a nedovedou se soustředit. Pravidelnost je potřeba dodržovat také v jídle, připravujte jim proto svačiny. Ke zdravé stravě je pomohou nalákat třeba originální boxy na svačinu, které slouží k přenášení a ochraně jídla. Zabrání rozmačkání sendvičů a ovoce a pomohou udržet správnou teplotu pokrmů. A pak už je výbava kompletní. Tak, hodně štěstí do nové životní etapy nejen dětem, ale i jejich rodičům!