Proč je nábytek z masivu prostě nejlepší?
2 min. čtení

Proč je nábytek z masivu prostě nejlepší?

V televizi i na internetu se to jen hemží nabídkami nábytku do ložnice, obýváku i dětského pokoje. Vybrat ten ideální bývá většinou oříšek. Lidé se zaměřují spíše na design a řídí se cenou. Jenže to je špatně.

Samozřejmě záleží na tom, kolik si můžeme dovolit do vybavení domova investovat. Ne všichni mají takové finanční možnosti, aby si pořídili masivní nábytek.

V hlavní roli dřevo

Tento kvalitní nábytek se vyrábí z masivního dřevo. Nejlepší jsou buk, dub, borovice, ale rovněž mahagon či eben. Truhlářům se s materiálem dobře pracuje a výsledkem je dechberoucí vzhled. Každý kousek je vlastně originál. Komody, skříně či stolky jsou bytelné, pevné a unikátní, protože se pyšní nezaměnitelnou strukturou dřeva. Ať už preferujete klasický, moderní anebo vintage nábytek, masivní dřevo vás nikdy nezklame.

Jak dlouho vydrží?

Jednou z předností masivního nábytku je dlouhá životnost a odolnost vůči poškození. Cena je sice o něco vyšší, ale ve výsledku na levnějším zboží stejně neušetříte, protože je za chvíli ohleděné a poničené. Když si pořídíme kvalitní nábytek, bude nám sloužit hezkou řádku let a dle potřeby ho můžeme opravit. Pokud rodina zdědí například skříň s komodou po babičce, lze je oživit broušením i lakováním. Ihned na vás dýchne kouzlo starých časů a nostalgie.

Ideální pro alergiky

Další výhodou je zdravotní nezávadnost. Běžnému člověku to možná nepřijde důležité, ale alergici, astmatici a rodiny s malými dětmi mají určitě jiný názor. Vybavení z masivního dřeva pomůže vytvořit opravdové teplo domova. V podstatě se v interiéru ocitne kousek lesa a místnosti krásně provoní.

Při výběru stolů, skříní a komod nemá cenu šetřit. Lepené náhražky jsou hezké jen chvíli a časem se stanou strašáky interiéru. Zato nábytek z masivu nikdy nezklame, protože je každým rokem krásnější.