Romantika Dominikánské republiky je pro vaši zimní dovolenou tím pravým
2 min. čtení

Romantika Dominikánské republiky je pro vaši zimní dovolenou tím pravým

Hledáte místo, které vás dokáže rozehřát i v realitě nepříjemné středoevropské zimy? Nemáte rádi davy turistů, ale zároveň hledáte něco výjimečného a neopakovatelného? Pak určitě zamiřte do Dominikánské republiky a jejího historického hlavního města jménem Santo Domingo.

Levné letenky a nejrůznější akční nabídky jsou k mání po celý rok, ale právě teď je jejich koncentrace největší. Nenechte se odradit tím, že přímo z Prahy žádné přímé spoje nelétají. Není problém odstartovat přímo z Berlína, Vídně, Frankfurtu nebo Paříže.

 

Za skvělými zážitky do Karibiku

Vycestovat za velkou louži má své výhody. Měli byste vědět, že tradiční turistická sezóna v Dominikánské republice trvá od prosince až do dubna, takže v tomto období je tu vše pro návštěvníky maximálně připraveno. Není problém sehnat ubytování nebo si domluvit průvodce pro cestování na vlastní pěst. I když se tu v tomto čase pohybuje hodně turistů, stále nejde o žádnou masově oblíbenou destinaci, jíž by přemíra návštěvníků ubírala na přirozené atraktivitě.

Bude se vám tu líbit i proto, že běžné denní teploty se pohybují mezi 29 a 30°C, takže vás nečekají žádné nepříjemné teplotní šoky. Navíc díky vlhkému vzduchu od oceánu jsou tato zdánlivá horka mnohem příjemnější.

 

Dominikánská republika umí nabídnout mnoho zajímavého

Ať už plánujete nákup last minute pobytu nebo si svou dovolenou připravujete dlouho dopředu, určitě byste měli mít po ruce seznam míst, jejichž návštěva se opravdu vyplatí. Patří sem rozhodně Santo Domingo, založené v 15. století Bartolomějem Kolumbem s koloniální čtvrtí Zona Colonial, zapsané na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO.

Bažíte-li spíše po krásách přírody, nechte se zlákat na výlet k jezeru Enriquillo nebo na procházku po romantických plážích na poloostrově Samaná, který je častým cílem novomanželů. Skutečně nedotčenou přírodu pak nabízejí národní parky Jaragua, Jose Armando Bermúdez National Park a José del Carmen Ramírez National Park, kde na jiné turisty téměř nenarazíte. I ty mohou položit základ vaší jedinečné zahraniční dovolené.