Rozdíly v možnostech používání antiradarů v České republice a za hranicemi

0

Dopřáváte si rádi vzrušení z rychlé jízdy a rádi byste se zároveň vyhnuli nepříjemným pokutám nebo ztrátě bodů? Pořiďte si do svého automobilu antiradar, který vás vždy s dostatečným předstihem varuje před blížícím se radarem. Získáte tím cenný čas na kontrolu toho, jestli vaše rychlost odpovídá zákonem stanovenému maximálnímu limitu v daném úseku. Podle Zákonu o provozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb. je používání pasivních detektorů radarů na území České republiky považováno za legální, neboť antiradary pouze přijímají vysílané signály z radarů a nijak je neovlivňují.

Jejich možnosti využití v zahraničí se liší v závislosti na konkrétní zemi, je proto dobré se před zahraniční cestou informovat. Některé země je bohužel nepovolují, proto není vhodné zbytečně provokovat přenosnými zařízeními, ale vsadit na jistotu pevných sad, jež nejsou při běžných prohlídkách auta odhaleny. Detektory jsou podle legislativy zakázané například v Německu, Rakousku, Polsku, Slovensku, Francii, Itálii, Španělsku, Nizozemí, Belgii, Lucembursku, Norsku, Švédsku, Finsku, Dánsku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Irsku, Švýcarsku, Turecku, Řecku, Portugalsku, Kypru i Maltě.

Problém se zákonem by nastal v ČR v případě, že by vaše zařízení zabraňovalo policii zaměřit vaše vozidlo.  K tomuto účelu jsou často používány laserové rušičky, jež aktivně ruší signál policejních radarů. Používání takto nastavených rušiček je nezákonné a může vám hrozit pokuta od 5 000 do 10 000 Kč. Ne všechny jsou ale nezákonné, dají se nalézt i výjimky. Například nejúčinnější laserová rušička na světě AntiLaser – Al Priority je homologována pro montáž do vozidel, jedná se tedy o 100% legální produkt ve všech evropských zemích.

Policejní radar zaměří vaše vozidlo z maximálně 60 metrové vzdálenosti.  Přenosný antiradar dokáže detekovat radar ze 100 metrů a ty nejvýkonnější pevné sady to zvládnou i ze 300 metrů. U přenosných radarů získáte cca 40 metrů a u pevné sady i 240 metrů na reakci a přizpůsobení rychlosti své jízdy zákonnému maximálnímu limitu. Na pevno přimontované antiradary se pyšní mnohem vyšší citlivostí a menší omylností při detekci. Přenosné detektory mají tu nevýhodu, že některé technické parametry vašeho automobilu mohou snižovat jejich účinnost. Jednat se může o vyhřívané nebo pokovené přední sklo na vašem automobilu. V tomto případě se doporučuje pořídit si pevně přichycení antiradar, neboť ten má anténu umístěnou v nárazníku automobilu a nic nebrání jeho fungování.

Pro více informací o antiradarech, navštivte webové stránky společnosti Levneadobre.cz, která působí v oblasti distribuceřádně testovaných auto a moto produktů a doplňků splňující veškeré náležitosti pro prodej v České republice.