S elektrickým autíčkem se Ježíšek nesplete!
3 min. čtení

S elektrickým autíčkem se Ježíšek nesplete!

Kalendář není lhář, a tak si člověk musí chtě-nechtě připustit, že Vánoce jsou téměř za dveřmi. Kromě těšení se na stromeček, volné dny strávené s rodinou a dárečky, každému vejde na mysl skutečnost, že je musí „Ježíšek“ nakoupit. Trable s vymýšlením dárků, nervozita a shon po obchodech se vyhne skutečně jen málokomu, a tak není od věc začít s pořizováním co nejdříve.

 

Autíčko pod stromeček

Chcete patřit mezi šťastlivce, kteří mají s volbou dárku pro dítě už letos jasno, jste na správné adrese. Elektrické autíčko se stane skvostem pod vaším vánočním stromečkem a udělá radost naprosto všem. Malým, velkým, klukům i holčičkám.

Otázka, jaký typ autíčka vybrat, dokáže zamotat hlavu nejednomu tatínkovi. Právě on se totiž cítí jako nejlepší poradce, který odjakživa rozumím motorům, a který je přes auta specialista. Rozhodně nemáme v úmyslu jeho „um“ zpochybňovat a jeho výběr bagatelizovat, pokusíme se vám rozhodování usnadnit pomocí objektivních faktů:

 

Jak správně vybrat?

Při koupi elektrického autíčka vždy berte v úvahu, kolik je dítěti let, v jakém prostředí (reliéfu) bude autíčko jezdit, jestli je auto určené klukovi nebo holce, jak složité bude ovládání a kolik bude stát. Co se věku týče, většina elektrických autíček je vhodná pro 3 až 10leté děti. Některé modely jsou ale uzpůsobeny pro děti od jednoho roku, které zvládnout vzpřímeně sedět. Pojistkou pro pojezd je dálkové ovládání v rukou rodiče, který může zasáhnout vždy, když není s jízdou svého potomka spokojen.

Z hlediska charakteru jízdy je třeba rozlišit jízdu po silnici a zpevněných cestách, ke kterým se hodí sedany v imitaci známých značek. Pro reliéf a vyvýšený terén se skvěle hodí čtyřkolky nebo teréňáky. Ovládání vozidla je obvykle realizováno pomocí jednoho pedálu, který určuje jízdu a pomocí páky, která ovlivňuje jízdu vpřed a vzad.

V horizontu ceny se budete pohybovat od částky 3000 a výš. Za tři tisícovky lze pořídit funkční základ bez další přídavných prvků jako jsou například klaksony nebo funkční světla. Poslední dotaz, zda-li je autíčko určené pouze pro kluky, by vzbudil u všech dotčených, kteří už s autíčkem mají své zkušenosti, úsměv na rtech. Kluci auta milují, ale že jsou děvčata obecně lepšími řidičkami, platí i pro dětské nátury. Neboť, co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.