Senzační hra Krycí jména spouští po velkém úspěchu další skvělé variace hry – jaké?
6 min. čtení

Senzační hra Krycí jména spouští po velkém úspěchu další skvělé variace hry – jaké?

Máte pocit, že speciální škola špionáže u nás vůbec neexistuje a existovat nebude? To máte možná pravdu, ale přesto se lze v tomto speciálním dovednostním oboru výrazně zdokonalit, aniž by bylo nutné takovou speciální školu studoval. Jak udržet pokerovou tvář ve chvílích, kdy je to skutečně třeba, která nedá najevo sebemenší jedinou emoci? Buďte jako James Bond a spolupracujte se svým sestaveným týmem a rozvíjejte tak své dedukční a asociační schopnosti, to jsou důležité schopnosti, které se můžete naučit a budou se vám určitě hodit i v reálném životě.

To vše a k tomu spoustu senzačního napětí a samozřejmě originální zábavy přináší nová hra od Vlaadi Chvátila, jejíž české vydání uvádí na trh firma Mindok v úzké spolupráci s firmou CGE (Czech Games Edition). Aktuálně nejpopulárnější hra na trhu může být i vaše.

 

Určený špion se nesmí prozradit

Můžete hrát třeba jen ve 2 hráčích, ale daleko lepší je, když se vás sejde větší počet, který se pak rozdělí na jednotlivé špionážní týmy. Třeba na táboře či i ve vlastní klubovně se pak dá tato hra hrát bez jakéhokoliv časového omezení. V každém z těchto týmů je pouze hlavní špion, ostatní jsou terénní pracovníci. Karty s pojmy, rozložené na stole v principu 5×5, jsou nositelkami krycích jmen tajných agentů, jejichž totožnost znají jen zvolení špioni a nikdo jiný.

Ti také pomocí slovních nápověd vedou svůj tým, v kterém jsou určení k odhalení těchto skrytých agentů rychleji, než se to podaří opačnému týmu. Ale nápovědy nejsou jen tak snadné a přímočaré, takže má hra hned zajímavější náboj! Každý operativní tým musí nalézt, ke kterému slovu na kartě se pak váže, tedy najít jen tu správnou asociaci, a pokud se splete, nese to pro tým nedozírné dopady, takže pozor.

 

Buďte proto velice opatrní!

Pakliže, že nechtěně odhalí například potulujícího se nájemného vraha, tým pak okamžitě prohrává, na to si dávejte největší pozor a střílejte raději najisto. Cílem je nalezení všech vlastních agentů a zvítězit nad protivníkem. Povede se vám to dříve než vašim protihráčům?

Zvolený hlavní špion má tedy opravdu těžký úkol a proto je tato role pro zkušené. Nesmí dát najevo žádné ze svých emocí, jelikož ví nejvíce, a kromě povolené slovní nápovědy nesmí nikterak ovlivňovat probíhající hru, i když vidí, že jeho spolupracovníci postupují zcela opačným směrem, než by ve skutečnosti měli.

 

Zahrajte si s přáteli

Hra nesoucí název Krycí jména je ve své podstatě založená na pečlivém hledání slovních asociací. Při jejich hledání si užijete opravdu netradiční vzrušení, ale i zábavu. Jelikož se vlastně jedná o karty, dá se jednoduše vzít třeba na každý letní tábor nebo na prázdniny k babičce a k vašemu dědovi. Ti se určitě také rádi dostanou do významné role tvrdých špionů nebo jednotlivých členů špionážního týmu. A rozhodně to není hra jen pro kluky, to rozhodně ne! Každá holka si ji ráda zahraje určitě také a využije tak svých intrik proti klukům. Navíc skýtá více variací, například možnost hledání hned několika agentů současně, což by mohlo mít velký úspěch třeba na zahradní party s vašimi přáteli a nebo kamarády.

Párty hra nesoucí název

Krycí jména měla úspěšnou premiéru na prestižním veletrhu SPIEL v německém Essenu a v roce 2016 se stala hlavním vítězem zdejšího ocenění Spiel des Jahres, což jsou jakési filmové Oscary ve světě moderních společenských her. Po tomto skvělém úspěchu se její tvůrce rozhodl hru okamžitě rozšířit a předložit jí v mnoha odlišných variantách. Tímto způsobem vznikly varianty Krycí jména obrázky a pak také Krycí jména duet.

Krycí jména obrázky, o co zde jde?

Namísto klasických hracích karet s krycími jmény zde naleznete celkem 140 karet s 280 důmyslnými obrázky. Musíte zde rozluštit, co znamenají záhadné symboly na mapě. Označují snad některá důležitá místa, kde se nacházejí skrytí špioni? Hra je, stejně jako předchozí hra Krycí jména, určená pro nejmenší od věku 10 let a rovněž i dospělé, kteří se zabaví stejně tak, jako děti. Je velice svižná, jelikož jedna partie trvá obvykle cca okolo čtvrt hodinky. Rozvíjí představivost, týmové myšlení s logikou a celkovou spolupráci, což je do života hodně důležité. Hrát ji může 2 až 8 hráčů. Pamatujte, že s celkovým počtem hráčů roste i zábava u stolu, využijte jej na plno.

 

Krycí jména duet další variací pro dva hráče

Není vás více jak dva? Nevadí, i na tento problém s počtem hráčů se myslelo – tato hra je určena výhradně pro 2 hráče s tím, že tentokrát nehrají proti sobě, ale naopak se snaží společněpátrat po skrytých agentech. Je vhodná i jako rozšíření základní hry o více variací. www.mindok.cz