Skvrny a fleky  na koberci i od čokolády, vyčistí kotoučový stroj
5 mins read

Skvrny a fleky  na koberci i od čokolády, vyčistí kotoučový stroj

Mezi nejčastější původce skvrn a fleků na koberci patří pravděpodobně děti. Kdo děti má, musí počítat s tím, že nikdy prostě nebude mít perfektně udržovanou domácnost. I my s manželem jsme se s tím smířili. Ale čím jsou děti větší, tím víc doufáme, že některá vybavení v domě už nám snad neponičí.

S bláhovou nadějí jsme si pořídili nový koberec. Samozřejmě se na něm do týdne objevila skvrna od čokolády. Takovou skvrnu vyčistit nejde jen tak. Čokoláda je prevít a nechce pustit.

Dohodli jsme se s manželem, že tohle sami řešit nebudeme a pozveme si úklidovou firmu. Bylo nám líto nového koberce a řekli jsme si, že děti zkusíme lépe poučit a už se snad příště skvrn vyvarujeme. Nejdůležitější bylo, aby se děti mohly na čištění koberce podívat a uvědomit si, že to není nic jednoduchého.

Když k nám přijeli zaměstnanci A SERVISU LIPKA, s.r.o., čištění koberců, sedaček Brno a přinesli si s sebou stroje na čištění, bylo vidět, jak to děti zaujalo. To jsme potřebovali, udržet jejich pozornost a probudit v nich o věc zájem. Hodně tomu přispěli i pracovníci firmy. Měli svatou trpělivost a odpovídali dětem na všechny jejich všetečné otázky.

Vysvětlili jim, že hodně špíny a prachu se v koberci drží hluboko vespod a že obyčejný vysavač nebo jednoduché čištění bez strojů na to nestačí. Ukázali jim, jak pracně musí oni sami postupovat, aby z koberců všechnu špínu, prach a skvrny odstranili. Děti na to koukaly jako na zjevení. Nejvíce užasly, když skvrna od čokolády zmizela.

Nám s manželem i našim dětem se čištění koberce moc líbilo, děti byly unesené samotným procesem čištění a my zase jeho výsledkem. A SERVIS LIPKA nám tak pomohl zbavit se dvou problémů naráz – špinavého koberce a lehkomyslného chování dětí v blízkosti koberce.

Mytí oken po rekonstrukci a stavbě. Výškové práce Brno

Je to tak rok, co jsem rekonstruoval chalupu po milované babičce. Výměna oken, nová fasáda. Kdo měl ruce ten pomáhal, rodina, přátelé, prostě práce bylo dost pro každého. Snad nejvíce starostí bylo pak s mytím oken, sice to byla nová okna, ale polepy, hrubá nečistota a omítka se z tabulí oken špatně dostávala. Manželka se bála, aby skla nepoškrábala, a tak si po vzoru sousedky, která využívá služeb společnosti A SERVIS LIPKA s.r.o., mytí oken, výškové práce Brno, vzala tyto pracovníky také na pomoc.

Každý, kdo měl možnost a objednal si službu mytí oken od této společnosti, poznal jejich systém práce. Na hrubou nečistotu používají korundové žiletky, to aby skla nepoškrábali. Kvalitní prostředky pak odstraní ostatní nečistotu a na leštění používají pouze suchou bavlněnou plenu. Neaplikují vůbec žádná leštidla. Namáhavější práce to je určitě, ale skla jsou potom beze šmouh. Měl jsem tu možnost přesvědčit se osobně.

34823383 - cleaning windows with special rag

Práce z venku na chalupě byla dokončena a přišla řada na úpravu samotného vnitřku chalupy. Bylo potřeba vymalovat a položit koberce, rozestavět nábytek a máme hotovo. Jeden koberec jsme měli po babičce, takový pěkný starý běhoun, ale když jsme ho položili, bylo jasné, že je nezbytné ho dát vyčistit.

Bez rozmýšlení jsme si opět objednali službu A SERVIS LIPKA, jelikož jsme s nimi byli velmi spokojeni. Jejich strojové vybavení a kvalitní čistící chemie přinesli dokonalý výsledek.

Přes ta léta používání koberec zářil jasnými barvami. Vysoce výkonný vysavač vysál veškerou nečistotu, parazity i vlhkost.

Nyní již chaloupku využíváme v klidu a pohodlí. A služby, které poskytují pracovníci A SERVIS LIPKA s.r.o., doporučujeme každému, kdo hledá spolehlivý pracovní tým.