Šetřete životní prostředí i váš čas! Zkuste elektrokolo.
3 min. čtení

Šetřete životní prostředí i váš čas! Zkuste elektrokolo.

Doprava je poslední dobou často omílaný problém. Platí to hlavně ve větších městech, kde jsou dopravní zácpy na denním pořádku a cesta do práce se tak může pěkně protáhnout. Trend, kdy lidé ve městech kola využívají místo automobilu nebo MHD, se konečně dostává i k nám a kola přestávají být vnímána pouze jako rekreační aktivita. Svědčí o tom i rozrůstající se síť městských cyklostezek.

 

Nový trend

Možná i vy jste došli k závěru, že kolo je tou pravou volbou pro vás, ale děsí vás představa šlapání a pocení.  Pokud nejste zrovna sportovně založení, ale stejně byste se rádi rychle dopravili, kam potřebujete a chcete podpořit zdravé ovzduší ve vašem městě, vyzkoušejte elektrokolo.

mavaro%20performance%201%20mens%202016

Chytrá investice

Než se vydáte k prodejci a začnete vybírat konkrétní typ, ujasněte si, co od kola očekáváte. Nabídka totiž zahrnuje velké množství více či méně kvalitních kousků, které jsou určeny různým skupinám uživatelů. Žádné elektrokolo totiž není univerzální. Výběr je dobré přizpůsobit vašim návykům, tělesné kondici, délce dojezdu a terénu, ve kterém bude kolo využíváno.

I když pořízení elektrokola není levnou záležitostí, rozhodně byste se neměli řídit cenou. Nekupujete si ho totiž jen na jednu sezonu, ale mělo by vám vydržet mnoho let.

 

Výběr je široký

Největším tahounem je městské elektrokolo, která je primárně určené pro běžné užívání i v civilním oblečení. Ideální terénní podmínky pro jízdu jsou zpevněné komunikace, s přehledem však zvládne i polní či lesní cestu. Velkým plusem u těchto kol je nízká váha, která zajišťuje snadnou manipulaci při dobíjení a jednoduché ovládání. Vyrábí se v dámském i pánském provedení, vybírat můžete z různých typů rámů a dojezd se pohybuje kolem 70km.

Horské (MTB) elektrokolo je vhodné pro náročnější uživatele a skvěle se uživí v terénu, ale jezdit s ním můžete po městě i cyklostezkách. Po tomto kolu sáhněte v případě, že hledáte spolehlivý přístroj pro sportovní využití. Prim tu hraje kvalita, kolo musí být vyrobeno z materiálů, které zvládnou velkou zátěž.

Trekingové elektrokolo je nejlepší volbou pro uživatele, který chce univerzální cestovní kolo s dlouhou životností. Kromě kvality může nabídnout i vysoký komfort při přepravování, nízkou hmotnost a dobré hospodaření s baterií, od které se odvíjí délka dojezdu.

Už víte, které bude pro vás to pravé?