Snadné a rychlé mytí oken s elegancí
3 min. čtení

Snadné a rychlé mytí oken s elegancí

„Vezmete ocet, kýbl, hadr a staré noviny,“ to byly potřeby, které používala moje babička k mytí oken. Ještě si pamatuji, že se rozčilovala, že někde vidí „kocoury“ – šmouhy, které proti světlu na skle byly dobře vidět. Nejen že se nadřela, ale s těmi našimi osmi velkými tříkřídlými okny je čistila vždy téměř dva dny. Před více jak deseti lety si vývojáři v Kärcheru řekli dost a vymysleli první aku stěrku – bateriový čistič oken.

Kärcher v roce 2018 oslaví 10 let výročí od uvedení aku stěrky na trh a při této příležitosti již letos představuje speciální jubilejní edici Kärcher WV 2 v elegantní černé barvě. S její pomocí můžete umývat okna až 3 krát rychleji, než jak jste byli doposud zvyklí. Při mytí oken se bez vody jednoduše neobejdete. Namísto toho, abyste si ale neustále máčeli ruce v kbelíku se špinavou vodou, existuje hygieničtější a efektivnější varianta. S aku stěrkou Kärcher WV 2 Premium můžete definitivně skoncovat s dosavadním ručním mytím oken. Díky funkci elektrického odsávání ušetříte spoustu času a námahy a už nikdy se nebudete muset obtěžovat s nepříjemným odkapáváním vody a dodatečným leštěním mytých ploch.

Předností aku stěrky je i její široké spektrum využití. S okenním vysavačem, jak ji lze jinak také nazvat, hravě vyčistíte nejen okna, ale i všechny hladké povrchy, jako jsou dlaždice, zrcadla, obkladačky, skleněné stoly nebo sprchové kabiny. Díky dodatečné úzké sací hubici dosáhnete bez námahy i na menší nebo těžko dostupná místa. Novinkou je o 40% delší chod baterie. Na jedno nabití zvládne umýt až 105 m2, což odpovídá zhruba 35 oknům běžných rozměrů. Stav baterie můžete průběžně kontrolovat pomocí LED kontrolky, která vás včas informuje o tom, kdy je čistič oken nutno nabít. Rovněž vás potěší i jeho nízká hlučnost a hmotnost. Součástí balení aku stěrky Kärcher WV 2 Premium je kromě okenního vysavače i rozprašovač s rozmývákem z mikrovlákna.

Doporučená cena: 1990 Kč (K dostání od 1. listopadu 2017)

Postup mytí oken:

1. Na okna nastříkejte pomocí rozprašovací láhve čisticí lázeň a mikrovláknovým rozmývákem rozmyjte nečistoty.

2. Akustěrku přiložte k oknu a plynulým pohybem směrem dolů odsajte vodu s nečistotami.

3. Pokud někde zůstane šmouha, naneste na toto místo rozprašovačem vodu, použijte rozmývák a opět setřete akustěrkou.

4. Po umytí všech ploch popř. pokud je nádržka na špinavou vodu plná, ji vyprázdněte a vypláchněte čistou vodou

www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz