Sportovní vyspělost i logické myšlení – i k tomu slouží dětská hřiště
3 min. čtení

Sportovní vyspělost i logické myšlení – i k tomu slouží dětská hřiště

Dětská hřiště dokáží rozvíjet individualitu dítěte, sportovní vyspělost, logické myšlení a přináší nová poznání. Co se týče rozvoje individuality, pak je to zejména pískoviště, které by na žádném správném dětském hřišti nemělo chybět. Pokud vlastníte ratolest, které je cca kolem 2 let, zamiřte právě na takové dětské hřiště, kde může vaše dítě nerušeně stavět bábovky, na korbě svého malého náklaďáku převážet písek, stavět hrad nebo hloubit tunel. Toto individuální hraní je typické právě pro mladší děti. Většinou si vystačí úplně samy – maximálně chtějí, aby se na jejich hře podílela maminka či jiná blízká osoba, která je na dětské hřiště doprovodila. Tato situace je naprosto stejná, ať už se jedná o dětské hřiště Praha nebo jakékoliv jiné dětské hřiště.

 

Dětské hřiště – nejlepší přirozená pohybová aktivita pro vaše děti

Co se týče sportování a sportovních aktivit, není pro děti lepší přirozené pohybové aktivity, než dovádění na dětském hřišti. Důležité je, že se jedná o sportovní aktivitu, do které dítě nemusí nikdo nutit. (Jen to srovnejte s hodinami tělocviku na základní škole. Již mnohé děti na prvním stupni se mu snaží vyhýbat.) Za to taková prolézačka na dětském hřišti – to je pane zábava! Pamatujte vždy na příhodné oblečení a dostatečný pitný režim svých potomků, až budou dovádět třeba na dětském hřišti Praha.

 

Konec léta – ideální doba pro výletování

Valná většina dětských hřišť v Česku je vybavena herními prvky, které mají didaktickou funkci. To znamená, že kromě toho, že si děti na dětském hřišti pohrají, zároveň nevědomky rozvíjejí své logické uvažování, motoriku a prostorovou orientaci. Pokud jste tedy informování o dětském hřišti, které doposud portál VenKaždýDen.cz nezaregistroval, dejte mu vědět. Můžete za to být dokonce odměněni. Tento skvělý portál vám na oplátku nabízí tipy na výlet Český ráj, tipy na výlet Beskydy, tipy na výlet České Středohoří, tipy na výlet České Švýcarsko, tipy na výlet Jeseníky, tipy na výlet Jižní Čechy, tipy na výlet Jižní Morava či tipy na výlet Praha.