Tepovač – zázrak pro můj koberec
3 mins read

Tepovač – zázrak pro můj koberec

Znáte to, když si zamilujete světlé plochy. Do našeho malého pokoje jsme si pořídili krásně světlý, přírodně béžový koberec. Ale udržujte jej v čistotě, zejména, když se rodina rozrostla. To mi asi každá z vás potvrdí, že to není žádná legrace. Každodenní vysávání prostě nestačilo a tak jak měsíce plynuly, nebyl už náš koberec naší ozdobou a začala jsem uvažovat o jeho výměně. Nádávala jsme si, koho to byl tenkrát nápad, pořídit si světlý koberec do obýváku. Nu, čí asi. Pochopitelně můj. Vždyť jsem si tenkrát říkala, jak skvěle vypadá a jak pokoj prosvětlil. Teď to bylo naopak, můj oblíbený koberec, který nestál úplně málo už měl blízko do sběrného dvora. Můj pohled na věc se ale změnil, když jsem se rozhodla vyzkoušet tepovač.

Zašlapané koberce, skvrny od jídla či nečistoty od zvířat už nemusíte předem namáčet speciálními prostředky ani je odstraňovat ručně. Tepovač v jediném kroku znečištěné místo ošetří čisticím prostředkem, mechanicky silným proudem vody špínu uvolní a ihned ji nasaje do odpadové nádobky. Tato metoda čištění koberců je v porovnání s jinými způsoby čištění maximálně účinná. Čistému povrchu se okamžitě vrací původní textura a oživují se barvy. Mastnota, nečistoty a pachy jsou důkladně odstraněny a koberec zůstane příjemně provoněný. Výhody tepovače ocení ve velkém i alergici. Ve spojení se speciálními čisticími prostředky Kärcher se tepovač SE 5.100 postará o důkladnou a hloubkovou čistotu.

Je vhodné říci, že bezchybného a maximálně hygienického čištění až do hloubky vlákna dosáhnete s pomocí čističe Kärcher SE 5.100 (doporučená cena 8990 Kč), který je vhodný na tvrdé podlahy i koberce. Poradí si při generálním úklidu, ale i při běžném úklidu koberců, čalouněného nábytku, autosedaček nebo při čištění matrací. Přístroj je unikátní v tom, že kombinuje motor s velkým sacím výkonem, odpadovou nádobu a nádobu na čistou vodu, do které můžete přidat čisticí prostředek. Díky tomu efektivně odstraňuje a rozpouští i velmi odolnou špínu.

Nástavec na tvrdé plochy zajistí čistotu bez šmouh na podlahách z přírodního kamene, dlaždic, linolea a umělé hmoty. To ale ještě nejsme u konce. Tepovač můžete použít i jako plně funkční vysavač. Při vysáváním suchých nečistot vyjmete obě nádrže, jak na čistou, tak i na špinavou vodu, nasadíte filtrační sáček a hubici pro mokré/suché vysávání. Vysát můžete i mokré nečistoty. K tomu slouží nádoba na znečištěnou vodu. Jakmile se naplní, přístroj se automaticky vypne. Oceníte rovněž jeho snadnou obsluhu i způsob vyjmutí odpadové nádoby, kdy se vůbec nedostanete do přímého kontaktu s nečistotami.

www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz