Několik rad, jak dlouhodobě povzbuzovat svoji imunitu
3 min. čtení

Několik rad, jak dlouhodobě povzbuzovat svoji imunitu

Obranný systém lidského organismu, který dokáže snadno vzdorovat špatným povětrnostním podmínkám, virům a bakteriím ve vzduchu, nákazám, stresu a častým chorobám, lze celoročně podporovat zdravým životním stylem, dostatkem pohybu, kvalitním, pravidelným spánkem a optimálním stravováním. V letních měsících se takové podmínky dodržují snadno, kde však čerpat dostatek energie, čerstvých plodů ze zahrádky i možnost pravidelného pohybu na podzim a v zimě?

 

Vliv enzymů na regeneraci organismu po prodělané nemoci

Pohyb na čerstvém vzduchu, i když mnohdy mrazivém, lze v zimě řešit alespoň kratšími vycházkami do přírody. Jehličnaté i listnaté lesy poskytují dostatek energie v podobě enzymů, vycházky do lesa teda nepůsobí blahodárně pouze na pohybový aparát, duševní pohodu, ale i na dýchací soustavu, krevní řečiště a nervy. Ne nadarmo se říká, že pro prodělaném virovém či horečnatém onemocnění výlety do lesa urychlují návrat organismu do rovnováhy. Posilování imunitního systému lze řešit v zimě i častými pobyty v sauně a bazénu. Otužování je ovšem vhodné pouze pro relativně zdravé osoby bez srdečních vad a chorob, stejně tak se saunování nedoporučuje velmi malým dětem.

 

Kvalitní stravování a užívání bylinných produktů

Další variantou posilování obranné soustavy je dostatek kvalitní stravy obohacené o vitaminy, minerály či bylinné preparáty. Mnozí z nás mají bylinky nasušené z léta, další se dají koupit v herba prodejnách a lékárnách. Bylinné čaje a směsi jsou ideální variantou horkých černých čajů s citronem a medem. Inhalování bylinných výtažků nebo minerálních vod je doporučováno pro podporu léčby zánětů dýchacích cest, katarů, kašle a rýmy. Koncentrované doplňky vitaminů, minerálů a bylinné výtažky lze zakoupit i v e-shopu s českými produkty – v Giga Lékárně.

 

Vhodné kombinace vitaminů a minerálů pro posilování obranného systému

K dispozici je mnoho doplňků stravy, avšak pro celkové posilování imunity – a to i během celého roku – je odborníky doporučována především Echinacea 500 plus, která obsahuje jak extrakt ze třapatky nachové, reishi, tak vitamin C a zinek. Echinacea ovlivňuje správnou funkci obranného systému, reishi podporuje tento systém a vitamin C se zinkem se podílejí na ochraně buněk před oxidativními stresy, pomáhají snižovat únavu, vyčerpání i celkově posilovat nervový systém.