Tipy na zimní výlety aneb čím si vás získá Rožnov pod Radhoštěm?

0

Jde o poměrně malé město přímo v srdci valašské oblasti, ale přesto patří k vyhledávaným turistickým cílům. Možná to tak na první pohled nevypadá, ale Rožnov pod Radhoštěm je půvabně malebné místo plné kulturních památek a stále žijícího folklóru. A co při jeho návštěvě určitě nevynechat?

 

Muzeum přímo v lůně přírody

Ano, na čestném první místě nemůže být rozhodně nic jiného než právě Valašské muzeum v přírodě, ze kterého dýchá nezaměnitelné kouzlo dob dávno minulých. Tento největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě má hned několik částí:

  • Valašská dědina a Dřevěné městečko potěší návštěvníky četnými kulturními a folklórními akcemi, spojenými s ochutnávkou regionálních specialit i ukázkami rukodělných výrobků.
  • Mlýnská dolina má pro všechny zájemce přichystané plně funkční repliky technických staveb, nezbytných pro zemědělský život našich předků.
  • Valašský Slavín pak vzdává hold významným osobnostem regionu.

Věděli jste, že: Dřevěné městečko vzniklo přenesením originálních původních domů z rožnovského náměstí?

Ať už sem, zavítáte v jakoukoli roční dobu, vždy na vás budou čekat tradiční (převážně) víkendové akce od vesnických hodů, přes tradiční trhy až po přehlídky lidových krojů a tanců. Tady je zkrátka jiskra starých časů stále živá a plápolající.

 

Do náruče zimních hor

Své ubytování v Rožnově pod Radhoštěm si určitě neváhejte zpříjemnit i trochu více aktivními zážitky. Výstup na horu Radhošť a selfie s legendárním bohem Radegastem určitě patří k tomu, nejlepšímu, co tu můžete zažít. A víceúčelový areál Pustevny vám přichystá trochu toho adrenalinu na sněhu, blátě i pod pařícím sluncem. Ze zasněžených aktivit se nabízejí především lyže a běžky (na Pustevny vede pro všechny milovníky sportu komfortní lanovka), ale podle počasí je možné využít i terénních čtyřkolek, koloběžek nebo pěší túry.

 

Až po uší v pivní pěně

V Rožnově si však můžete užít i skvělý wellness pobyt. Nabídku luxusních hotelů bohatě doplní i zcela unikátní Rožnovské pivní lázně, které lákají návštěvníky na jedinečný odpočinek pro duši i pro tělo v příjemně teplé lázni z bylin a pivních přísad s neomezeným množstvím točeného piva podle vaší chuti. A tato oáza klidu a pohody je navíc otevřena po celý rok.

Naplánujte si svůj jedinečný výlet do srdce valaška ještě dnes – o ubytování se starat nemusíte, to za vás zajistí internetový portál HOTELY.cz s rychlým výběrem lokality i doprovodných služeb. Profesionální centrální hotelový rezervační systém všechny nezbytnosti vyřídí za vás, a na vás samotných  už tak nezbude nic jiného, než si celou dovolenou užít na maximum!