Trampolíny – sport i zábava v jednom

0
Trampolíny jsou neustále v kurzu, neboť dokážou zabavit vaše ratolesti, takže vy se můžete v klidu věnovat svým oblíbeným činnostem. Trampolíny jsou navíc oblíbené také u dospělých, neboť skákavý pohyb na trampolíně je zdraví prospěšný a žádoucí. Pokud preferujete pohyb v podobě skákání, pak skákání na trampolíně se Vám bude určitě zamlouvat.

Mezi nejoblíbenější trampolíny lze v poslední době zařadit trampolíny s ochrannou sítí, které jsou obzvláště vhodným sportovním příslušenstvím pro vaše malé děti. V kurzu jsou rovněž trampolíny, které mají malé rozměry a jsou opatřeny madly. Trampolíny s madly jsou praktické, neboť malé děti se na trampolíně mohou něčeho chytit, takže se cítí bezpečněji.

Trampolíny s ochrannou sítí

Pokud chcete zaručeně bezpečnou trampolínu, pořiďte si trampolínu s ochrannou sítí. Trampolíny s ochrannou sítí jsou velmi bezpečné, neboť vaše ratolesti z takové trampolíny prostě nevypadnou.

Při pořizování trampolíny s ochrannou sítí je však potřeba věnovat velkou pozornost kvalitě jednotlivé trampolíny. Kvalitní a dobrá trampolína totiž zaručuje maximální bezpečnost při skákání.

Kvalitní trampolínu poznáme podle některých důležitých znaků, které nesmíme v žádném případě podcenit. Jedním z nich je bezesporu materiál trampolíny, přičemž nejdůležitější je materiál konstrukce trampolíny. Čím je masivnější konstrukce trampolíny, tím je také vyšší celková hmotnost trampolíny.

 

Další velmi významnou součástí trampolíny jsou určitě kvalitní pružiny. Velký pozor si tedy dejte na velmi levné trampolíny, tyto trampolíny mají většinou velmi nekvalitní pružiny, které musíte stejně po jednom roce používání vyměnit. Každá trampolína má také různý počet pružin. Pokud budete kupovat trampolínu s průměrem 4,3 metrů, tak nejběžnější počet pružin je 88 nebo 96 pružin. Nejkvalitnější pružiny jsou obloučkové, které měří 18 centimetrů.

Určitou pozornost také věnujte poutkům každé trampolíny. Každá pružina má totiž poutko, které drží pružinu. Tato poutka jsou prošita speciální silonovou nití s UV ochrannou, která zabraňuje zteření nitě. Tato poutka jsou pak ke skákací síti přišita.

Vedle poutek jsou také důležité kryty pružin. Pro maximální bezpečnost při skákání na trampolíně je nezbytné, aby kryty zcela zakrývaly pružiny. Šířka polštáře by měla být 33 centimetrů. Důležitý je rovněž materiál takového polštáře. U levnějších trampolín se používají polyetylenové materiály, které příliš dlouho nevydrží. Pokud chcete kvalitnější materiál, ptejte se po polštářích, které jsou vyrobeny ze stříkaného PVC. Tento materiál je velmi prodyšný a maximálně odolný proti plísním. Polštářky ze stříkaného PVC vám vydrží více než tři roky.

Při výběru kvalitní trampolíny věnujte také pozor ochranné síti. Ochranná síť zpravidla vydrží dva roky. Je potřeba s tím počítat, takže je dobré si při zakoupení nové trampolíny hnedka pořídit druhou ochrannou síť, která bude sedět přesně na váš model.

TRAMPOLÍNY S OCHRANNOU SÍTÍ – K ZAKOUPENÍ ZDE