Ty nejlepší tipy pro děti
3 min. čtení

Ty nejlepší tipy pro děti

Nabídka v obchodech s dětským sortimentem je velmi široká. Někdy je těžké se v ní vyznat a vybrat opravdu jen to, co dítě skutečně využije. Máme pro vás několik tipů do dětského pokojíčku i na cesty, které vám pomohou zabavit děti a ušetří i trochu toho volného času.

 

Pohoupání pro každého

Nejdřív něžná náruč rodičů, pak praktická již dávno ne zapomenutá kolébka a nakonec houpačky – děti prostě houpání milují. Připomíná jim pobyt v děloze a krásné chvíle strávené pod maminčiným srdcem. A vy jim tyto chvíle můžete ještě zpříjemnit. Stačí jim koupit kvalitního houpacího koníka. Generace našich rodičů na něm vyrůstala, tak proč ne vaše děti? Až budete vybírat houpací koníky, dejte si pozor především na to, aby se daly snadno udržovat a dítěti v nich nehrozil úraz. Měly by mít pojistku proti přílišnému zhoupnutí a následnému pádu. Zvláště nejmenší ratolesti by na něj mohly ošklivě doplatit.

 

Úklid za pár minut

Další skvělou vychytávkou jsou látkové skládací koše třeba na hračky. Děti do nich dokáží vše samy uklidit během několika minut, a navíc jim mohou posloužit jako praktické schovávačky a domečky. Ty lepší lze bez obav prát v pračce nebo čistit běžnými prostředky pro úklid.

 

Vždy pohodlné místo ke spaní

Jestliže se čas od času vydáte někam na výlet, určitě by vám nemělo chybět přenosné lehátko, které nahradí hluboký kočárek. Moderní skládací cestovní postýlky nezaberou v kufru auta téměř žádné místo, snadno se čistí a jsou velmi odolné. V případě nouze lze takovou postýlku použít i na spaní doma – například pro případ promočené matrace nebo jiné pohromy. Kvalitní matrace v postýlce zaručí dětem kvalitní a ničím nerušený spánek po celou noc.

 

Jen sbalíte a máte uklizeno

Poslední vychytávkou z našeho nápadníčku jsou praktické hrací podložky, na které vysypete například duplo nebo jinou stavebnici, večer jednoduše sepnete cípy a můžete se těšit z bleskově uklizeného pokojíčku. Protože proč si trochu neulehčit práci, která vás stejně nemine?