S Prittem do školy
5 min. čtení

S Prittem do školy

Začátek nového školního roku bývá pro mnohé rodiny noční můrou. Zařídit vše tak, aby klapalo, vybavit děti potřebnými zdravotně nezávadnými pomůckami, a přitom úplně nezruinovat rodinný rozpočet, to je téměř nesplnitelný úkol.

Začátek nového školního roku je vždy náročný. Předměty jako je výtvarná výchova či dílny vyžadují celou řadu potřeb pro dětskou kreativitu a kdo se v tom má vyznat? Chceme vybírat takové věci, které budou pro děti funkční, zdraví nezávadné a dětem se s nimi bude dobře pracovat. Základem jsou dobré pastelky, vodovky, pár lepidel a nůžky. Možná se to zdá málo, ale i tohle málo stačí, aby děti popustily uzdu své fantazii a vytvořily něco fantastického. Když vybíráme barvy nebo lepidla, nenechme se zlákat jen nízkou cenou. Vždyť celý rok pečujeme o naše nejmenší s láskou a snažíme se zajistit zdravé prostředí pro jejich život. Přece jejich zdraví neohrozíme lepidlem. Proto si dejme pozor i při výběru těchto školních potřeb. Vybírejme osvědčené výrobky, které jsou pro děti bezpečné, aby mohly rozvíjet své nápady bez ohrožení na zdraví.

U lepidel je třeba dát si pozor na zdravotní nezávadnost a bezpečnost. Vždyť s nimi pracují děti. Povšimněme si této informace na obalu. Hledejme lepidla, která jsou bez rozpouštědel a jsou od osvědčené značky.

Pritt – zdravá lepidla pro děti

S Prittem lepily už naše maminky. Vždyť kdo by neznal lepicí tyčinku Pritt. Děti baví, když lepidlo neschne dlouho, nanesou a mají přilepeno a přesně takové je lepení lepicí tyčinkou Pritt. Navíc lepidlo nikde samovolně nevytéká, děti nejsou upatlané a tyčinka déle vydrží. Patentovaný uzávěr při správném zavření těsní a lepidlo nevysychá. Samozřejmostí je, že neobsahuje rozpouštědla a je určeno právě pro děti. I předškoláci si jej velmi oblíbili, nevadí, když malé děti tyčinku ochutnají, máme jistotu, že se jim nic nestane. A když se malý šikula při lepení rozdovádí a začne lepit i věci, které původně nechtěl, jako je triko nebo ubrus, můžeme nad tím mávnout rukou. Lepidlo se dá snadno vyprat i při nízkých teplotách.

Co jiného do školy než Školák. Děti milují bílé tekuté lepidlo Pritt Školák, protože s ním slepí, na co si vzpomenou, od papíru, přes karton, textil, kůži, polystyren až po kov či korek. Má moc šikovnou stěrku, se kterou se pohodlně nanáší i na větší plochy. Pritt Školák je určený pro kreativní tvoření.

Děti s ním mohou vytvářet obrovské obrazy z různých materiálů stejně jako malé domky do své zoologické zahrady nebo loď pro piráty, prstové maňásky či oblečky pro malé princezny.

Děti mají rády i Pritt Gamafix. Je nepostradatelným pomocníkem pro skvělé nápady doma i ve škole. Hodí se pro lepení mnoha druhů materiálů, jako je papír, lepenka, karton, fotografie, ale i korek, kůže, polystyren, plst, látka, nebo dokonce dřevo, kov či některé plasty. Jeho síla a všestrannost je srovnatelná s víceúčelovými lepidly na bázi rozpouštědel, přestože rozpouštědla neobsahuje. Díky speciální stěrce se snadno nanáší a práce s ním je čistá a rychlá.

Pro mnohé děti je již v předškolním věku lehké držet tužku, a proto je snadné pro ně lepit s transparentním lepidlem Pritt Pen. Má totiž tvar silnější tužky a díky praktickému aplikátoru se s ním lepí tak snadno, jako když píšeme. Navíc se díky svému tvaru pohodlně vejde do každého penálu a děti jej tak mohou mít vždy ve škole při sobě.

Když nám počasí nepřeje, a děti se nudí doma, nejraději bychom je dostali od počítače k nějaké pohybové nebo kreativní činnosti. Pritt má na to recept. Nové kreativní sady Pritt Crafting Kits Monsters, ve kterých děti naleznou strašidelný hrad, ohnivého draka nebo kočár plný duchů či strašidelnou loď. Kreativní sady obsahují vystřihovánky a lepidla, která pro celou scénu děti potřebují. Se slepenými Pritt Crafting Kits si pak děti mohou hrát a vymýšlet si různé příběhy.

www.pritt.cz