V Brně se vám s dětmi bude bydlet skvěle
3 min. čtení

V Brně se vám s dětmi bude bydlet skvěle

Je dobré se s dětmi přestěhovat do většího města, nebo ne? Na jednu stranu velké město nabízí nekonečné možnosti zábavy, spoustu kroužků, výběr školek i škol. Na druhou budou děti postrádat přírodu. Nebo ne? Ukážeme vám, že se dá najít i rozumný kompromis.

Tím perfektním kompromisem může být třeba druhé největší české město – Brno. Brno je situováno v jihovýchodní části republiky, odkud to máte blízko například v létě za vínem na Pálavu a v zimě do rakouských Alp. Můžete i odsud udělat výlet také do blízké Vídně, do Moravského krasu, který je za rohem, či na Slovensko. A jak se žije přímo v Brně?

 

Přírodu zde najdete také, budete-li chtít

Když si najdete pronájem garsonky v Brně v centru, vaše dítko prostě vyroste v ulici, kde je plno barů, restaurací či obchodů. Jakmile se ovšem zaměříte na nějakou čtvrť aspoň trošku vzdálenou od centra, hned se dostanete k přírodě. Wilsonův les, Kraví hora, Medlánecký kopec, bystrcká přehrada, líšeňské Mariánské údolí, Lužánecký park. Zelených oblastí je v Brně dost, takže nemějte strach, že by se nebylo kam vydat na vycházku.

 

S dětmi máte spoustu možností zábavy

Lanové centrum Proud, zoologická zahrada, Toboga Bongo zábavní park, Bruno family park, VIDA! science centrum, hvězdárna, Junglepark, zábavní Olympia park, Modelový svět, Technické muzeum v Brně, obora Holedná, kde chovají daňky, Lamacentrum na Hádech. V Brně toho mají opravdu spoustu, takže si můžete každý týden udělat nějaký výlet.

 

Vyberete si školku, základní, střední i vysokou školu

V Brně se vašim dětem dostane kvalitního vzdělání. Školek i škol je zde spousta, a to ani nemluvíme o univerzitách. Jsou zde Masarykova univerzita i VUT, vyhlášené české vysoké školy. Taktéž máte možnost přihlásit děti na kroužky, jazykové kurzy apod. V menším městě byste takový výběr neměli.

Takže co teď? Začněte hledat reality v Brně a vyberte si, v které konkrétní části byste chtěli žít. Ceny v centru jsou samozřejmě někde jinde než na okraji, každopádně na domeček si připravte tak cca 6-8 milionů korun. Byty pak podle velikosti začínají zhruba na 2-3 milionech korun.