Vlastní hřiště je sen všech dětí
2 min. čtení

Vlastní hřiště je sen všech dětí

Při pohledu za okna se nám sice může zdát, že jaro je ještě daleko, ale ono to rychle uteče a dospělí i děti budou trávit svůj volný čas na zahradě. Právě v zimě je vhodný čas na přemýšlení o změnách, třeba jak oddělit užitný prostor a místo na hraní.

Žádný zahrádkář netouží po tom, aby jeho práci někdo jiný, i když neúmyslně, ničil. Děti si však při svých hrách často zapomenou dávat pozor a šlapou i tam, kde nemají, do záhonů nebo zasazených stromků. Postavte dětem jejich hřiště a máte jistotu, že si vašich záhonků už ani nevšimnou a budou si hrát tam, kde jim určíte. Vlastní hřiště má výhody nejen pro děti, ale i pro dospělé, své ratolesti máte pod dohledem. A nejspíš i ty od sousedů, protože děti se velmi rády druží a na hřišti obzvlášť. Zároveň tak rozvíjejí svou fantazii, zlepšují motoriku a učí se také týmové hře. Dětská fantazie nezná mezí a tak jeden den budou na prolézačkách vysvobozovat princeznu od zlého čaroděje a druhý den seto samé hřiště změní na pirátskou loď.

Postavit dětské hřiště přitom nemusí být nijak složité. Důležité je vybírat především s ohledem na kvalitu materiálu i celkového zpracování. Bezpečné sestavy s certifikací nabízí www.vladeko.cz v mnoha variantách dřevěných hřišť a prolézaček, odolných proti venkovním vlivům. Hřiště tak můžete nechat venku i v zimě a v hezkých dnech sledovat, jak se mění v ledové království nebo domeček Sněhurky a trpaslíků. V nabídce jsou různé moduly, které jdou kombinovat a tak si můžete postavit hřiště podle dětských představ a požadavků. Lezecká stěna nebo skluzavka tak můžou, ale nemusí být součástí právě toho vašeho hřiště. Smontovat jednotlivé díly zvládne téměř každý, veškerý spojovací materiál je dodáván spolu se hřištěm. Pak už zbývá jen těšit se na jaro nebo se teple obléct a vyrazit si hrát už v zimě.