Vítězství nad únavou aneb Každoroční adventní maraton začíná

V tomto období, s brzkou tmou a zimou, přichází také únava. S nedostatkem světla v zimních měsících se naše tělo pere o každý zbytek energie. Co by nám však mohlo pomoci je super smoothie nabízené v každé dobré veganské restauraci. Anebo si tzv. super smoothie můžeme vyrobit doma. V každém „super“smoothie je totiž nějaká „superpotravina“ a plno ovoce. A my tak našemu tělu můžeme rychle dodat tolik potřebné vitamíny, které jsou před Vánoci potřebné dvojnásob.

Máme tu hned tři super tipy na výborné adventní smoothie:

Energie v každém loku

Výborné je smoothie s acai. Acai je výborná v prevenci civilizačních onemocnění, zrychluje metabolismus, snižuje chuť k jídlu, působí protizánětlivě a zpomaluje stárnutí kůže.

Složení: Acai, kokos, chia, jablko, ananas

 

Ječmenná energie

Ormus je směs mladého ječmene, mladé pšenice, špenátu, mladého ovsa, petržele a juky. Tento nápoj vám zaručí detoxikaci, ochranu buněk před škodlivými volnými radikály, dobré trávení, posílení imunity a vyživení celého vašeho těla.

Složení: ormus, jablko, citron, pomeranč

Sladká tečka

Maca poskytuje výborný zdroj energie, podporuje fyzický i duševní výkon. Je bohatá na vitamíny a minerální látky, podporuje hormonální rovnováhu, zvyšuje plodnost u mužů i žen, posiluje obranyschopnost, zlepšuje paměť a je to životabudič.

 

SLOŽENÍ: Maca, banán, jablko

Pokud tedy nevíte, čím si zpestřit tyto dny bez slunce či co si koupit k Vánocům, pořiďte si smoothie mixér Orava RM-500 vhodný pro přípravu lahodných smoothies. Zvládne přípravu oblíbeného nápoje za pár minut. Mixér suroviny zpracuje tak, že se v nich uchovají výživné látky, vitamíny a minerály. S příkonem 500 W bez problémů zvládne přípravu šťáv, zmrzliny, ovocných dezertů, koktejlů a podobně. Při vysokých otáčkách 23 000 ot./min. svými nerezovými noži rozmixuje i tvrdé potraviny jako je obilí či kostky ledu. Mixovací nádoba se speciálním víčkem na cesty má objem až 570 ml. RM-500 je výjimečně pohodlný a skladný a pro větší stabilitu je vybaven protiskluzovými nožičkami.