Vánoční dárek pro děti, který opravdu potěší? Vlastní hřiště!

0

V zimě by většina z nás nejraději usnula zimním spánkem a probudila se na jaře. To však nejde a tak hledáme na zimě to hezké, sníh, lyžování, zimní sporty a především Vánoce. Při nic navíc máme možnost udělat radost i svým blízkým včetně dětí a postavit jim vlastní hřiště.

Mít zahradu, ať už u rodinného domu nebo třeba na chatě, znamená možnost odpočinku a zábavy, ale i péče a práce okolo. Děti však často při hře zapomenou, kde už jsou záhonky a kam nemají šlapat a tak vaše několikadenní práce může přijít vniveč jednou dětskou hrou. Proto je dobré dětem vymezit jejich prostor, kde se mohou bezpečně věnovat svým hrám bez obav z toho, že vám zničí mrkev nebo pošlapou okrasné růže. Vlastní dětské hřiště má mnoho výhod, třeba že máte děti stále pod dozorem přitom jsou na čerstvém vzduchu a mají dostatek pohybu.

Při hraní se také učí využívat a rozvíjet fantazii, být týmovým hráčem a budovat sociální vazby. Málokdy si na hřišti budou hrát jen vaše děti, nejspíš totiž přijdou i ty od sousedů. Bytelná dřevěná konstrukce se spoustou prolézaček se v dětských představách mění na pirátskou loď, nepřátelský hrad nebo skalní mosty při hledání pokladu. K tomu není potřeba hřiště, které zabere celou zahradu, dostačující je několik prolézaček, ale samozřejmě můžete postavit i klouzačku a houpačky a pro nejmenší velké pískoviště. Nejdůležitější při výběru by však měla vždy být bezpečnost a kvalita materiálu. Sestavy s certifikací najdete na www.vladeko.cz v mnoha variantách a modulech, které můžete kombinovat mezi sebou a svým dětem tak postavit hřiště podle svých představ. Kromě základních prolézaček jsou k dispozici i různé typy houpaček a doplňků nebo lezecká stěna. Vysoká odolnost proti venkovním vlivům zaručí, že hřiště bude možné užívat po celý rok a můžete ho tak dát opravdu i jako dárek pod stromeček, dřevěná konstrukce totiž odolá dešti, sněhu i mrazu. Už na Štědrý večer tak mohou vaše ratolesti užívat své nové hřiště a vy se těšit na jaro a zahrádkářské povinnosti a radosti, ve kterých vás nebude nikdo rušit ani je nikdo ničit.