Výhody pružinových matrací
2 mins read

Výhody pružinových matrací

Při nákupu matrace do postele je důležité zohlednit především její kvalitu a použitý materiál. V minulých časech si lidé s výběrem matrace starosti příliš nedělali. Dokonce se dědily z generace na generaci. Právě z těchto důvodů lidé už ve středním věku trpí bolestmi a mají celou řadu problémů s pohybovým aparátem. Spánek nám zabere zhruba třetinu života, proto se musíme naučit v tomto segmentu orientovat a těžit z jednotlivých výhod. Podívejme se na hlavní přednosti pružinových matrace, která je v posledních letech hodně vytlačována pěnovými matracemi. Jde jen o marketingový trik nebo jsou skutečně pružinové matrace již přežitkem? Vyzkoušejte například matrace 120 x 200.

 

Pružinové matrace od kvalitních prodejců

Pokud si zakoupíte pružinové matrace od levných výrobců, co se v konkurenční tahanici snaží vítězit nejnižší cenou, odrazí se to na výsledné kvalitě. Laik by prakticky neměl pěnovou matraci od pružinové vůbec poznat. Moderní vrstvy a technologie používají roznášecí vrstvy a hodně hustou pěnu.

Hlavní výhodou pružinové matrace je nižší pořizovací cena při zachování takřka totožných kvalit s těmi dražšími. Jsou vhodné jak na pevnou desku, tak i do vlhkých a studených prostor. Charakteristické vlastnosti vám umožní si tyto matrace dát i na chatu či do pokojů pro hosty.

 

Matrace do postele dle nejnovějších trendů

Pružinové matrace se aktuálně potýkají s jednou malou nevýhodou, prozatím je nelze umístit na polohovatelné rošty. Přední světový výrobci se však snaží o průlom i v této otázce, takže jde jen o otázku času. Především je nutné si uvědomit, že dnešní pružinové matrace nemají s těmi od babičky vůbec nic společného.

Aktuální matrace tohoto typu nabízejí nejlepší cirkulaci vzduchu a slušnou životnost. Pružinová matrace si navíc po celou dobu používání ponechává počáteční vlastnosti. Dalo by se říci, že se jedná o jednu z nejlepších voleb do vaší ložnice.