Zařiďte si na zahradě vlastní dětské hřiště
3 mins read

Zařiďte si na zahradě vlastní dětské hřiště

O tom, jak zahradu využívat, má každý jiné představy. Babička chce pěstovat květiny, tatínek by raději rajčata a papriky a děti, ty nějaké pěstování nezajímá a chtějí si hrát. Jenže sladit požadavky všech tak, aby byl každý spokojený, to není jednoduché. Když ale dětem postavíte jejich vlastní hřiště, zbytek zahrady je přestane zajímat a vy si můžete užívat zahradničení.

Pro ty nejmenší pořiďte pískoviště, bábovičky a hrady jsou sázkou na jistotu. Rozhodnout se můžete mezi mnoha velikostmi i doplňky. Pohodlné lavičky po okrajích pískoviště stejně jako a plátěná stříška poskytující stín před sluncem zajistí pohodlí pro děti i pro vás. Na noc nebo po dobu, kdy pískoviště nenajde využití, pořiďte kryt, který prodlouží životnost pískoviště i samotného písku a ochrání jej před znečištěním zvířaty i před deštěm a větrem. Písek nemusíte složitě shánět po kamarádech, objednejte si ho přímo s pískovištěm. A nezapomeňte pak vybrat i ty nejkrásnější bábovičky a lopatičky, s tím vám jistě děti rády pomohou.

Odrostlejší děti už písek zajímat nebude, ty už dají přednost aktivnímu pohybu. Ideální hřiště by mělo být zajímavé a podněcovat dětskou fantazii, mít hodně prolézaček a schovávaček, klouzačku a také být bezpečné. Výhodou je, že máte děti na svém pozemku a pod dozorem, takže se o ně nemusíte bát. Na druhou stranu se může stát, že bitev o pirátskou loď, dobývání zámku nebo vesmírného souboje s mimozemšťany se budou účastnit nejen děti vaše, ale i všech sousedů.

Bezpečnost je na prvním místě a tak při výběru hřiště pro vaše děti dejte pozor na kvalitu materiálu i zpracování. Opravdu bezpečné a kvalitní sestavy najdete na www.vladeko.cz, u kterých je samozřejmostí certifikace i vysoká odolnost proti venkovním vlivům. S příchodem zimy tak nemusíte hřiště rozmontovávat a uklízet, naopak si děti mohou užít další a další hry podle své fantazie.

Díky tlakové impregnaci odolá dřevěná konstrukce sněhu, mrazům i větru a klouzačky jsou vyrobeny z odolného plastu. Jednotlivé sestavy a moduly jdou lehce kombinovat, a tak můžete mít na zahradě v základní sestavě jen domeček se skluzavkou a žebříkem nebo velké hřiště s lezeckou stěnou a houpačkami. Montáže zvládnete sami, vše je připraveno včetně spojovacího materiálu.