Zbavte se starostí o auto, když letíte na dovolenou
3 min. čtení

Zbavte se starostí o auto, když letíte na dovolenou

Dovolená je pro mnohé z nás nejkrásnější část roku. Ať už jedeme poznávat nová místa nebo se vracíme na naše oblíbené, těšíme se jako děti na Vánoce. Klid a pohoda, sluníčko, moře a žádné povinnosti jsou přesně to, co od dovolené čekáme. A především žádné řešení problémů, jako třeba co s autem, když budeme pryč.

Na vysněnou dovolenou se musíme nějak dostat a do vzdálenějších destinací využíváme nejčastěji letadlo. Rychlý a bezpečný dopravní prostředek nás na dovolenou přesune za pár hodin a během cesty si můžeme i odpočinout. Než ale do letadla nasedneme, musíme se nejdříve dostat na letiště. Což jde nejpohodlněji vlastním autem, je však potřeba vědět, kde ho budeme moci zaparkovat na celou dobu trvání dovolené. Parkování přímo na letišti je docela drahé a když necháme auto ve větší vzdálenosti někde na ulici, sice ušetříme, ale opět budeme muset řešit přesun na letiště v MHD. Tedy řídit svůj čas podle jízdních řádů a doufat, že po příletu nám něco pojede, abychom se dostali k autu.

Mnohem příjemnější možností je dojet autem na hlídané parkoviště a na letiště se nechat dopravit. Třeba parkoviště Parkia nabízí kromě parkování i odvoz na letiště vlastním minibusem, který je v provozu ve dne v noci. Nemusíte tak nikde čekat, plánovat a řešit, jednoduše zaparkujete auto na předem rezervované místo, nastoupíte do minibusu a za necelých deset minut si vystoupíte přímo na letišti. Minibus je klimatizovaný a v základní výbavě má i dětské sedačky pro bezpečnost vašich dětí během cesty. Parkovací místo si rezervujete online před cestou a platí zde, že čím dřív je rezervace parkování objednána, tím méně peněz zaplatíte. Můžete tak za týden zaplatit třeba jen 200 Kč. I v sezóně a při rezervaci na poslední chvíli jsou ceny příjemné a rozhodně váš rozpočet nezruinují. Parkia nabízí nejlevnější parkování u letiště a v ceně je započítán už i odvoz nebo naopak svoz, když se z dovolené vrátíte. Pak už stačí jen bez starostí sednout do svého auta a pohodlně se dopravit domů, bez čekání na spoj nebo taxi.