Pes – víc než jen domácí mazlíček

Snad v každé domácnosti se vyskytuje nějaký zvířecí mazlíček, který je plnohodnotným členem rodiny. Většinou to bývá pes, který se stává naším věrným společníkem, oddaným kamarádem, parťákem na výlety i spolehlivým hlídačem. Dovede nás rozveselit, potěšit, zvednout nám náladu. Umí toho ale ještě mnohem víc.

 

Lék proti depresi

Pes funguje jako skvělý terapeut – důkazem toho je ostatně canisterapie. Tato léčebná metoda přináší jak psychické, tak fyzické potěšení. Využívat ji mohou nejen nemocní, ale i zcela zdraví lidé, kteří se ocitli ve složité životní situaci. Už jen samotná přítomnost čtyřnohého štěkajícího miláčka má totiž příznivé účinky na náš organismus, pomáhá od bolesti. A co teprve hlazení hebkého kožíšku vašeho čtyřnohého kamaráda, které působí velmi uklidňujícím dojmem.

 

Lék na lásku

Zvířecího společníka ocení každý, kdo si přeje být bezmezně a bezpodmínečně milován a komu láska v životě chybí. Pejsek vás totiž bude brát takové, jací jste. Nezáleží mu na tom, jestli máte perfektní make-up nebo jste oblečení podle nejnovějších módních trendů. Nebude vás kritizovat ani odsuzovat, vyslechne, co vás trápí, pomazlí se s vámi, když jste smutní, cítíte se sami, ve stresu nebo pod tlakem. Je doslova štěstím bez sebe, když se mu vrátíte domů – olizuje vás, poskakuje, dovádí, vrtí ocáskem a všemožně se vám snaží vyjádřit náklonnost. Odvděčit se mu za jeho nehynoucí lásku pak můžete tím, že u vás vždycky najde plnou misku granulí pro psa i dostatek čerstvé vody. Čas od času mu ještě přilepšete třeba piškotem nebo jiným pamlskem pro psa, po kterém se může přímo utlouct.

 

Lék proti nespavosti

Pes by se mohl ordinovat jako skvělý lék proti nespavosti. Jestli máte večer problém usnout, zajděte s ním na procházku, čerstvý vzduch vám s usínáním pomůže. A když ne, pak stačí, když si s sebou vezmete vašeho zvířecího kamaráda až do ložnice a přestěhujete mu tam i pelíšek pro psa. Klidně ho ale můžete vzít s sebou až do postele, jeho dýchání a blízkost na vás budou působit jako ukolébavka. Lepší alternativa než prášky na spaní.