3 tipy pro začínající cyklistky

0

O rozdílech mezi ženami a muži vzniklo jich mnoho a mnoho knih, příruček, článků. Ale rozdíly se neprojevují samozřejmě pouze v psychologické rovině. Stavba jejich těla je v mnoha ohledech odlišná. Je to také jeden z důvodů, kvůli kterým soutěží ve většině sportů obě pohlaví odděleně. Proporce ženského těla hrají výraznou roli i při cyklistice. Pokud tedy vyrážíte s partnerem na pravidelné cyklovýlety, přečtěte si těchto pár tipů. Určitě se vám pojede lépe a už vám vaše drahá polovička nebude neustále mizet za obzorem.

 

Výběr kola

V první řadě je potřeba vybrat pro sebe to správné kolo, případně náležitě upravit a seřídit to stávající. Musíte si ujasnit, kam a kudy na svém dámském kole budete nejvíc jezdit. Pokud to bude v náročném přírodním terénu, zvolte dámské horské kolo. V případě, že plánujete jezdit hlavně po městě, sáhněte po dámském silničním kole.

Konstrukce dámských kol je uzpůsobena stavbě ženského těla, protože ženy mají kvůli širším bokům těžiště níž než muži.

 

Oblečení

Vyberte si vhodné oblečení na kolo. Při jízdě se totiž zcela jistě zpotíte, proto si vyberte takový outfit, který vás udrží za všech okolností v suchu a teple. Pro sportovnější jízdu se určitě hodí i cyklistické dresy a šortky. Sníží odpor vzduchu při jízdě, budete aerodynamičtější a tolik se nenadřete. Výběr dámského cyklistického oblečení je široký, takže nemusíte hledět jen na funkčnost, ale i na efekt. Koneckonců, kdo by nechtěl být šik i v sedle horského kola?

Nebojte se

Cyklistika je skvělým způsobem, jak si udržet fyzičku. Proto se nebojte jezdit na těžší převody, i když by vám vaše přehazovačka dovolila si jízdu ulehčit. Pokud vydržíte, po čase pocítíte, jak se vám zlepšuje fyzička. Tím získáte sebevědomí na cestách i mimo ně.

Nevyhýbejte se také jízdě s přítelem a jeho kamarády. Možná budete chvíli trochu pozadu, dlouhodobě vám to ale prospěje. Jejich tempo vás totiž donutí zabrat. Jako holka to navíc budete mít snazší, protože vám prominou i to, že na vás občas musejí čekat a odpustí si hloupé poznámky.