3 typy cvičení, které vedou k otěhotnění
3 min. čtení

3 typy cvičení, které vedou k otěhotnění

Chtěli byste se stát rodiči a plánujete se svým protějškem potomka? Podpořte své snažení o přirozené početí i efektivně zvoleným cvičením. Vyzkoušejte nejen Kegelovy cviky, ale denně si naplánujte i cvičení podle Ludmily Mojžíšové. Využijte také svou permanentku do fitness centra a vyberte si cvičení, díky kterému otěhotníte.

1) Kegelovy cviky

Slyšeli jste už o pojmu pánevní dno? Kegelovy cviky mají za úkol posílit právě tento střed těla. Fungují jako skvělá podpora imunity, účinně bojují proti inkontinenci a jsou doporučovány i při problémech s otěhotněním. Abyste měli svaly pánevního dna pevné, musíte se naučit pracovat se správnou skupinou svalů. Při tomto cvičení se často stahují svaly tak, jako kdybyste chtěli zadržet moč. Pánevní svalstvo se pohybuje směrem nahoru a je nutné odlišit zatahování sedacích, stehenních, zádových i břišních svalů. Cvičení se doporučuje po dobu pár vteřin, a to ideálně několikrát denně.

Mezi Kegelovy cviky patří například přitahování nohou, překřížení nohou, když stojíte nebo třeba cvik v kleče, v lehu anebo v sed-lehu. Nebojte se zeptat svého trenéra, který vám může s přesným prováděním cviků poradit, vyhledejte si také instruktážní videa na internetu.

2) Cvičení podle Ludmily Mojžíšové

Dalším způsobem, jak podpořit přirozené početí je cvičení podle Ludmily Mojžíšové. Jedná se o sérii cviků, která působí nejen na ženskou neplodnost, ale také na mužskou neplodnost. Cvičení se doporučuje také při často se opakujících potratech, při nepravidelné nebo bolestivé menstruaci nebo při bolestivém pohlavním styku.

Většina cviků není fyzicky náročných, je však důležité cvičit pravidelně a přesně podle instrukcí. Rozhodně byste při cvičení neměli cítit bolest. Objevit se může jen pocit tahu, z důvodu protahování svalů, které mnohdy ani nejsme zvyklí používat.

3) Co cvičit ve fitness

Mnoho žen řeší neplodnost kvůli vyšší váze a cestou z toho může být členství ve fitness klubu. Při svém snažení můžete využít i sálové lekce, kdy se vyplatí vyzkoušet například jógu nebo oblíbené pilates. Skvělým způsobem, jak podpořit svůj psychický stav je meditace, případně i ve spojení s návštěvou wellness zóny.