4 důvody proč se zajímat o potenciál dřevostaveb
2 mins read

4 důvody proč se zajímat o potenciál dřevostaveb

Síla a efektivita domů z přírodních materiálů roste na oblibě a není se vůbec čemu divit. Dřevostavby mají nesporné výhody oproti klasickým domům, proto se neustále poukazuje na jejich výjimečnost. V tomto článku se podíváme na č důvody, proč má vůbec smysl o nich přemýšlet jako o alternativním řešení výstavby svého domu.

 

Dřevostavby rostou rychle

Právě rychlost je parametr, který při výstavbě domu hraje nejdůležitější roli. Klienti nechtějí čekat půl roku na výsledek a následně ještě nechat dům vymrznout, následně si pohrávat s interiérem a neustále něco dodělávat.

V novém by každý rád bydlel co možná nejdříve, nikdo přeci nechce zbytečně platit v průběhu výstavby nájemné a hypotéku současně. Pokud se podíváme na rychlost realizace dřevostavby, tak hrubá stavba může být už za tři týdny hotová a celý dům do třech měsíců podle náročnosti.

 

Úsporné řešené dřevostaveb

Dřevostavby mají také další výhodu, o které se příliš nemluví ta se ukrývá v tenkých stěnách. Ty si samozřejmě zachovávají srovnatelné technické parametry a navíc na sto metrech zastavěné plochy dokáže ta dřevostavba nabídnout o jednu menší místnost navíc.

Energeticky úsporné řešení

Dřevostavby jsou mimo jiné energeticky úsporné Sendvičové konstrukce stěn dřevostaveb jsou velice efektivní , jelikož dosahují naprosto skvělých tepelně technických vlastností. Kromě toho se dřevostavba vyznačuje i nízkou spotřebou tepla na vytápění, za čímž stojí nízká tepelná vodivost a příznivá emisivita povrchu dřeva.

 

Snadná realizace dřevostaveb

Veškeré materiály a komponenty mají v selekci nízkou hmotnost, takže se skvěle dopravují. Navíc není tedy nutné provádět tak výrazné výkopové práce pro základ. To se pak příznivě odráží na ceně celé realizace. V případě zájmu o bližší informace o těchto typech staveb navštivte internetové stránky poskytovatele stavební služby na adrese https://www.hobbytec.cz/.