4 nejčastější chyby při výběru svatebních šatů
3 min. čtení

4 nejčastější chyby při výběru svatebních šatů

Každá nevěsta si přeje být ve svůj velký den tou nejkrásnější. Nepodceňuje proto důkladnou přípravu. Dlouho dopředu vybírá vhodný účes, líčení, doplňky a především svatební šaty. Právě u nich se ale mnohé nastávající novomanželky dopouští, byť i nevědomky, celé řady chyb. Které patří mezi ty nejčastější a jak se jim vyhnout, abyste v den D opravdu zazářila?

 

Nejasná představa

Ještě, než se vydáte obcházet svatební salony, měla byste mít alespoň hrubou představu, co chcete a co naopak vůbec ne. Prolistujte si svatební katalogy, mrkněte na internet, ujasněte si, co se vám líbí, co by vám mohlo slušet, co se bude hodit ke stylu vaší veselky i k místu, kde se bude konat. Výběr pak bude daleko jednodušší a vše se hodně urychlí.

Příliš mnoho poradkyň

Na výběr byste neměla být sama. Do svatebního salonu si však neberte příliš mnoho poradkyň, jedna nejlepší kamarádka, o které víte, že vám vždy ráda a upřímně a dobře poradí, bude stačit. Čím více lidí, tím více rozdílných názorů, které vás budou mást a znejišťovat. Pak by se klidně mohlo stát, že se nakonec neshodnete ani na jedněch. Salony dnes navíc disponují kvalitním personálem, který vám díky svým zkušenostem poskytne nestranný, objektivní a profesionální pohled, který je opravdu k nezaplacení.

 

Přemrštěné požadavky

Samozřejmě, že chcete vypadat dokonale, proto jistě máte o svých vysněných svatebních šatech jasnou představu. Čím přesnější však je, tím těžší bude jejich hledání. A to navzdory tomu, že dnes opravdu máte z čeho vybírat. Pokud nehodláte dělat ani ty sebemenší ústupky, pak si nechte svatební šaty ušít na míru. Najděte si však opravdu trpělivou krejčovou, která bude všechny vaše požadavky zvládat v klidu a s lehkostí.

 

Nedostatek času

Nenakupujte ve stresu a ve shonu. Vyhraďte si vhodný den, kdy nebudete muset zařizovat nic dalšího a budete mít dostatek času jen na zkoušení svatebních šatů. Ty vám totiž musí perfektně sedět, detailně se proto prohlédněte ze všech stran, zdálky, zblízka, projděte se v nich, posaďte se. Potřebný čas a klid si dopřejte i na finální rozhodnutí. Pokud máte pochybnosti, navzdory tomu, že ostatní říkají, jak vám to sluší, nenechte se do ničeho tlačit.  Vždyť je to váš den a vy se musíte cítit naprosto dokonale. Nedělejte proto žádné kompromisy!