Správná velikost je základ i u sportovní podprsenky
3 mins read

Správná velikost je základ i u sportovní podprsenky

Podprsenka, která skvěle padne, je pro ženy při sportovních aktivitách tím nejdůležitějším kouskem oblečení. Jak ji správně vybrat a čemu věnovat pozornost?

Sportovat se dá  v klasické podprsence, ale není k tomu primárně určena. Při běhu, skocích i třeba volejbalu jsou prsa v pohybu a zvlášť u větších velikostí pak dochází k zatížení zad a narušení vazů, což může způsobit bolesti zad a z dlouhodobého hlediska také poklesnutí prsou. Sportovní podprsenky odlišuje především střih, materiál, poskytnutí kvalitní opory a zamezení nežádoucího pohybu prsou. Při výběru podprsenky na pohybové aktivity tak musí rozhodovat především velikost prsou a s tím spojená šířka ramínek, pevnost opory a teprve za těmito faktory má své místo design a cena.

Podprsenka nesmí nikde překážet a tlačit nebo naopak být volná s potřebou neustále ji upravovat. Nic vás v tréninku nebude rušit tolik, jako nepadnoucí podprsenka, která vás někde tlačí a škrtí nebo i musíte stále upravovat. Ramínka padající z ramen se řadí mezi nejotravnější činnost která nás vyrušuje a nedovolí se soustředit na sportovní výkon. Sportovní podprsenky se liší i střihy, prohlédnout si je můžete na www.luxusnipradlo.cz. Nejčastěji setkáte s širokým, pružným lemem pod prsy a širokými ramínky, které se kříží na zádech nebo mají tak zvaná boxerská záda. Tento střih je univerzální a hodí se pro každý typ postavy i velikost prsou, protože umí dobře rozložit váhu a zamezit tak bolestem zad. Široká ramínka se nezarývají do kůže a poskytuje správnou oporu pro prsa.

Stejná pravidla platí i pro kalhotky, které by také měly perfektně sedět, nikde netlačit ani neškrábat. Střih kalhotek by si měla každá žena vybrat podle toho, jaký jí sedí a jakému dává přednost s ohledem na pohodlí. Sportovní prádlo je určeno pro nošení při sportu a pohybu, počítá se tak s tím, že dochází ke zvýšeným otěrům kůže, je potřeba možnost neomezeného pohybu a také že se při pohybu zapotíte. Funkční materiály, ploché švy i propracované střihy pomáhají k tomu, že o prádle nevíme a nijak nás neomezuje. Správné prádlo je pro všechny vaše aktivity důležitým partnerem, ne nepřítelem a proto bychom výběru měli věnovat o chvilku déle.